Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinbbb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4 992
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    22

Zawartość dodana przez marcinbbb

  1. Haier to zajebista pompa!!! Chyba od kiedy jej cena poszybowała na łeb na szyje z około 17k zł do około 5k zł. Więc teraz jej jakość jest miarodajna z ceną. Wykonanie z tyłka, zamiast wymiennika płytowego to coś co robi spiralę, pompa obiegowa najtańszy badziew, powierzchnia wymiennika skraplacza. Powiedział bym że to dopracowane hówno do domku gdzieś w pd. regionach europy gdzie ktoś wpadł że można ogrzewać dom ogrzewaniem podłogowym.
  2. Pan masz coś zapowietrzone i to bardzo, może gdzieś pod górkę nie zgadzają się przepływy. Odpal pompę na tryb odpowietrzania, w trybie serwisowym a później porozmawiamy
  3. Prawda jest taka że kanał Sławka Panele PV to jego przemiana w człowieka który ma klapki na oczach i widzi tylko "swoją" opcję. Jako prowadzącego dużą działalność gospodarczą, a inwestuje w jakieś kompensatory mocy biernej, za chorą kasę. Nie oglądam go od lat, panele pv i PC z ciekawości ale ja to montowałem w 2015r jak oni nawet kanałów nie mieli. Zupełnie inne rzeczy powinni wiedzieć, a nie prowadzić program o gówno burzy. Próbowałem się do nich dostać ale na dzieńdobry dostałem shadowbana. Więc na co mam im to tłumaczyć, jeden z drugim ma 5 lat panele i są znawcami.
  4. Hehehe jak ktoś mi pisze że różnica temperatur na wymienniku płytowym wynosi 2*C. To przypomnę moją wymianę kociołka na kotle 82*C i odpalamy pompy na obu obiegach, i tak tak... miało być dobrze zasilanie 82*C za wymiennikiem 32*C i to przez kolejne 25 minut!!! pompy na 3 biegu Zapytałem w tym momencie montera czy jak będę chciał się umyć to kociołek będę musiał włączać 3 dni wcześniej? Nic nie odpowiedział. Widział że wymiennik płytowy 10kW nie da rady, przycisnąłem go aby podpił wszystko wodą i działa do dziś nawet z PC o mocy 8,4kW w największe mrozy po -18*C. A wymiennik poszedł na olx za około 350zł. I tak wiem mam 500l bufor kombinowany ale nawet PC kiedy na wylocie daje 42*C w 30 minut ogrzewa do tej temperatury 500l bufora.
  5. od 3 lat mam monobloka jest zalany wodą, i przez 3 lata nic się nie wydarzyło - nie widzę sensownych powodów do zalania pompy glikolem.
  6. Możesz pozamykać wszystkie okna w mieszkaniu i liczyć na cud że po 4 dobach pracy klimy powietrze w całym mieszkaniu delikatnie się schłodzi. Zadaniem klimy jest zmniejszenie wilgotności powietrza aby komfort był lepszy.
  7. Spokojna Twoja owłosiona nie ma opcji aby ktokolwiek i kiedykolwiek przekonał do przepływowych ogrzewaczy cwu.
  8. Właśnie z tego powodu odrzucam ten argument, w kuchni zmywarka robi robotę, a która ma swój podgrzewacz wody. Jak pisałem powiększyłem źródełko PV o kolejne 3kWp więc do magazynu wpadnie około 2,5MWh prądu. Żadna grzałka 1:1 mnie nie przekonuje a właściwie tylko jedna do gotowania wody do żelazka na indukcji, są z tego bardzo duże korzyści żelazko nie pluje kamieniem, a i człowiek bardzo zadowolony.
  9. No tak jeden w kuchni pod zlewem kolejny w łazience ale gdzie pod podłogą bo mam prysznic i umywalkę, następny podgrzewacz w letniej kuchni. To już robi się śmieszne powiedziałem nie przekonacie mnie do przepływowych podgrzewaczy wody. Więcej zapłacę za te sprzęty niż za prąd przez kilka lat.
  10. Solary to zajebista sprawa. Co do podgrzewacza przepływowego nie przekonasz mnie za żadne skarby, sieć wodociągowa jest znacznie rozbudowana i pompka cyrkulacyjna obracała by 30*C a ogrzewacz przepływowy byłby w piwnicy i zanim bym się doczekał na ciepłą wodę to by mi się znudziło czekanie. A np. z piwnicy do kuchni jest przynajmniej 15m rury do ciepłej wody. Nie wiem może w zimę będę testował aby cwu. grzać tylko raz na dobę do 41*C a resztę czasu tylko np. do 31*C jak dla podłogówki - wyjdzie w praniu.
  11. Solary grzeją całość, i zapewniają mi cwu. od kwietnia do października, resztę roku grzeje PC. Dziś cwu + bufor ma już 80*C
  12. Bufor kombinowany 400l (300l bufor + 100l cwu) Bufor Hewalex Integra, w zimę bufor pędzę do 40-41*C aby cwu = temp. bufora. A z bufora podbieram na CO do podłogówki i zaworem mieszającym obniżam temp. dla podłogówki.
  13. Mogłeś zamontować klimę w innym miejscu tj. naprzeciw sypialni wtedy pęd powietrza wlatywał by również do sypialni. Wiatraczkami to Ty niewiele zdziałasz a już na pewno nie obniżysz temperatury do takiej jaką masz zadaną na klimie.
  14. Pierwszy jest taki że mając PC nie wyobrażam sobie podgrzewać cwu przy pomocy grzałki z COP=1. Pompa szarpie tyle ile musi, zresztą nie o samą PC tu się rozchodzi bo pralka, zmywarka, piekarnik, czajnik elektryczny, 3 laptopy, monitoring, akwarium, solary do cwu, rekuperacja na silnikach AC, to wszystko bierze spore ilości prądu. Średnio rocznie około 5500kWp.
  15. @Juan pomysł z tyłka. W życiu bym się na taką opcję nie zdecydował.
  16. Wiesz pamiętam w okolicach 2017r jak chałupę musiałem przepiąć na 1F bo nie było w tym czasie bilansowania międzyfazowego. Szarpałem 1F i dawałem sobie radę (OK nie było PC). 1F miał w tym czasie sens teraz mamy bilansowanie międzyfazowe i te po 15 minut. Po zmroku odpalam zmywarkę i wiem że ściąga mi ze szczytu produkcji. Musiałem dołożyć do 11kWp bo PC zjadała sporo więcej niż zakładałem ale to moja wina i bufor kombinowany 500l z którego muszę kombinować do biorę na cwu a co na co. Bo w cwu 31*C nie da się umyć.
  17. Ej panowie pamiętajcie że PV mam od października 2015r, już na mnie jakieś kary nakładają o recykling. Oczywiście mam ich w dupie bo w mojej umowie takich tematów nie ma. Szkoda że ja będę musiał przed Wami ogarniać te tematy - chyba kanał na YT założę... NIe!!! za dużo palę tych zielonych pomidorów i za dużo piję lewego alko.. Ale podpowiem
  18. Miałem zakładać klimę w sypialni. Koszt 3800zł urządzenie + montaż. zrobienie uprawnień F-gazowe 800zł... Ten kraj jest chory
  19. Deye już ma tak obwarowane warunki gwarancji że nie jest tak jak kiedyś. Radzę odchodzić od deye, w dowolnym lepszym kierunku. Ja oczywiście niczego nie zmieniam bo do 2030-35r mam spokój w zależności kiedy ZE się zorientuje że pv zakładałem w 2015r.
  20. Panowie klima Midea na eco zjada max 130W. Ja nadal nie widzę problemu że moja PC Galmet opindala 1MWh/miesięcznie mam ją zapiętą do bufora kombinowanego i chciał nie chciał muszę go grzać do 41*C aby CWU była do mycia. Bym Galmetem grzał co do 30*C na podłogówce było by fajnie, tylko żona i córa by mnie zabiła za kompiel w zimnej wodzie. Coś za coś jak to mówią. Każdy zna swoje warunki - i ich efekty. Np. mój dziś jest taki że PC jest wyłączona a cwu ma ponad 80*C (kolektory słoneczne).
  21. Ja to wymyśliłem??? 25A * 230V = 5,7kW. 230V *32A = 7,3kW. Tyle bierze pompa ciepła chyba z włączonymi grzałkami
  22. @d7d ale podałeś napięcia i zabezpieczenia... dla hobby to podawałeś. Moja znajoma ostanio wymieniła okna na 3 szybowe bez ciepłego montażu, ciepłych parapetów... Wymienia kociołek na ekogroszek na PC... jeszcze nie wiem jaką (wolę nie wiedzieć ale na 90% u mnie w regionie dostanie jakiegoś Aristona - kuźwa byle dali jej on/off`a albo Kołtona 18kW - bo to się nie uda). Hałupa taka niewielka około 300m2 i jedna pętla podłogówki na parterze, reszta grzejniki. Tak wiem pożal się Boże z ilością prądu zjedzonego mają 10kWp w PV na starych zasadach które już nie starcza na "tzw. zero"
  23. "Wydajność grzewcza" nie znaczy że PC bierze 9kW z gniazdka!!! Jaką moc ma przy -15*C na bank większą niż 1 jak pisałeś. Ja myślę że przy -25*C będzie miała nadal COP ponad 2. A ty pokazujesz że nie wiesz jak PC działa
  24. @d7d Ty wiesz że PC ma jakiś SCOP dla 9kW przy napięciu 230V daje 39A. Znaczy pompa grzeje z cop=1? Czyli pompa ciepła o mocy 9000W bierze 9000W z gniazdka? Lepiej kupić drut oporowy a nie pompę ciepła. Bo wg. mojej wiedzy pompa 9kW weźmie max 2,5kW prądu z gniazdka.
  25. Bez znaczenia co wybierzesz zimą jest tak mało światła że możesz myśleć o naładowaniu magazynu do pełna może kilka zimowych dni. A pompa będzie brała sporą ilość energii którą będziesz musiał brać z sieci. W lato będziesz miał na tyle dużo prądu że spokojnie zasilisz średniej wielkości plantacje tych "zielonych pomidorków". Wszędzie inwerter 10kW ale moc w panelach około 7kWp nie za mało? Aby to miało choć minimalny sens egzystencji to instalacja 25kWp i do tego magazyn 50kWh
×
×
  • Dodaj nową pozycję...