Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5 076
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    20

Zawartość dodana przez stos

  1. Podłącz te 3.3kWp w off-gridzie a z on-gridu będziesz wysyłał do sieci więcej na zimowe potrzeby. Może nawet wyjdziesz na zero płacąc tylko opłaty stałe.
  2. Ten "buc" dobrze wie że 8kW inwerter wyprodukuje, w ciągu dnia, więcej energii gdy zostanie zasilony większą mocą z paneli niż gdy moc paneli jest równa jego mocy. Ten "buc" tego nie chce, bo on chce Ci sprzedać swoją energię.
  3. Chodziło mi o ten soft "GbbOptimizer" który umożliwia kupowanie EE tanio i oddawanie do sieci gdy jest drogo.
  4. Gdyby to było legalne to pewnie by się opłaciło. Do sieci możesz legalnie wysłać jedynie ee uzyskaną z PV. Jeśli, z założenia, nie masz instalacji PV to cokolwiek wyślesz do sieci z magazynu będzie nielegalne.
  5. Czy ten zakres pracy oznacza że te baterie są wyposażone w system grzewczy aby temperatura samych cel nie spadła poniżej ZERA.
  6. Nie ma problemu. Będzie działało. To że inwerter jest podłączony bezpośrednio do licznika jest bardzo korzystne. Niema podbicia napięcia na WLZ między inwerterem a licznikiem.
  7. Możesz w miejsce istniejącego falownika ON-grid w stawić hybrydę z magazynem. Jeśli garaż jest nieogrzewany to magazyn musi mieć ogrzewanie aby pracował w temperaturze ok 20C. Bardziej skomplikowanym rozwiązanie jest dodanie falownika np Victrona z magazynem i zatrzymać istniejący falownik.
  8. Mój system Victrona zawsze w pierwszej kolejności zasila dom z baterii a dopiero gdy SOC spadnie do 20% zaczyna pobierać z sieci. Trzeba tylko uruchomić opcję ESS.
  9. Dziękuję. Czy wiesz coś na temat instalowania tych baterii na zewnątrz i zapewnienia w środku dodatniej temperatury aby te cele LFP mogły być ładowane gdy na zewnątrz jest -20C?
  10. Jak backup dla piwnicy zainstalujesz w piwnicy to żadnych dodatkowych przewodów ciągnąć nie trzeba. Stycznik grzałki zasilasz z przed backup-u a resztę z za backup-u.
  11. Przecież do tego wystarczy zwykły stycznik którego cewka zasilona jest prosto z sieci a styki włączają grzałkę. Przy braku sieci stycznik puszcza i grzałka traci zasilanie. Zasilanie dla grzałki wraca gdy wróci sieć. Myślałem że szukasz inwertera do backup-u który zapewni separację odbiorników podlegających zasilaniu awaryjnemu i tym które temu potrzymaniu nie podlegają. My bad.
  12. Falownik Victrona ma dwa wyjścia AC1 i AC2. AC1 jest zasilone gdy brak sieci a AC2 nie jest. Wystarczy grzałkę podłączyć do AC2.
  13. Wszystko fajnie, ale gdy OSD narozrabia to Twoje pomiary w sądzie wyrzucą do śmieci.
  14. Wy na prawdę chcecie sprzedawać EE do sieci bez żadnej kontroli nad licznikiem energii? Gdy EE kupujecie od OSD ich licznik ją mierzy. Jakbym ja miał im sprzedawać moją energię, chciałbym aby mój licznik ją mierzył.
  15. Zdawało mi się że opłata mocowa wszędzie jest od lipca zniesiona.
  16. Zdecyduj się czy piszesz po angielsku czy po polsku. Wtedy będziesz miał odpowiedź. Ja niczego nie muszę podważać.
  17. PhotoVoltaica = FotoWolaika Nie wiem co to jest PW
  18. Zakładam że to pytanie do mnie. Jestem w PGE. Załączniki: 1. Faktura lipiec 2. dwie prognozy, sierpień-wrzesień i październik-listopad. 3. faktura (pdf) za styczeń-czerwiec 2024 fa 01-06-2024 edit.pdf
  19. Pełna zgoda. Ciekawe czy te narzekania na rachunki grozy były by w przypadku przejścia z grzania darmowym drewnem z własnego lasu na grzanie np. gazem. Ja mam dom 135m2 z użytkowym poddaszem i potrzebuję 1900kWh (średnia z 12 lat) na CO i CWU (2 osoby w domu) rocznie grzejąc gruntową PC o mocy 5.9kW. Na samo CO to około 1100kWh. 5 lat po zainstalowaniu PC założyłem PV i teraz EE kosztuje mnie 15 zł miesięcznie. W domu wszystko na prąd. Jak w przyszłym roku znowu wprowadzą opłatę mocową to będę płacił 33 zł miesięcznie za EE.
  20. Ja też najlepszy dzień miałem 2.11.2024. 31kWh z 10kWp i 17kWH z 6kWp. P.S. Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób dokonałeś edycji wpisu (40kWp na 40kWh) że ta edycja nie została zauważona przez Forum.
  21. 20.11.202 miałem 1.44kWh z 10kWp w ON-grid i 0.85kWh z 6kWp w OFF-grid. Nie ma to jednak żadnego znaczenia bo produkcja zależy od pogody. U mnie było całkowite zachmurzenie. Nie wydaje mi się jednak aby bylo w Polsce miejsce z bezchmurnym niebem przez cały dzień. Dolny Śląsk miał trochę Słońca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...