Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tommmi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tommmi

  1. @d7d @Elfir Poprosiłem go o dokumenty i w sumie bez większego marudzenia przesłał część. Z takich ważniejszych co ma jeszcze przesłać to projekt (niby ma),dziennik budowy (jest u kier budowy) i w sumie jeszcze poproszę go o pozwolenie na budowę. Otrzymałem wyrysy/mapy planowanej inwestycji wraz z mediami.Protokoły odbioru (i pomiaru) gaz,prąd,wentylacja.Decyzje o podziale działki.Decyzje o nadaniu adresu.Zaświadczenie o zakończeniu budowy wraz z pozwoleniem na użytkowanie,ale tutaj mam pytanie. W zaświadczeniu widnieje,że jest to dom parterowy i w sumie może tak jest bo piętro w każym pokoju ma delikatne skosy,więc może jest to podciągnięte jako dom parterowy z poddaszem użytkowym i wtedy w decyzji wpisuje się samo "parterowy"? Tego nie wiem. Wiem jedynie,że on robił elektrykę i zrobione jest to z głową. A tutaj to nie wiem jak to działa.On sam mówił,że mam rękojmie 5lat a o instrukcji to w sumie nic nie wiem😉
  2. @d7d Otóż to. Kupujesz auto to patrzysz na "papierologię",stan techniczny i wizualny. A przy nieruchomości nie ma wymogu przekazania dokumentów,stan techniczny to de facto to co dostrzeżemy.Kupujemy,więc to co Nam się wizualnie podoba. Dzięki za pomoc.
  3. @d7d To trzeba go przycisnąć😉
  4. @d7d @Mareks77 @Elfir Dzięki Panowie za pomoc. Ostatecznie mieszkanie udało się sprzedać w kilka dni a te w temacie za kilka będzie nabyte notarialnie i teraz mam do Was pytanie😉 Czy sprzedawca powinien przekazać mi projekt budowy,pozwolenie,protokoły itd. czy nie ma to już znaczenia jeśli odbiór jest zrobiony i można zamieszkać? Świadectwo energetyczne ma i na pewno przekaże,ale z projektem będzie ciężko bo sam wspominał,że pozmieniali ilość/miejsce kontaktów-akurat tutaj zastrzeżeń nie mam bo zrobił to z głową. Licznik wody,prądu,gazu na moją prośbę również zamontował,więc wszystko jest już gotowe do zamieszkania/remontowania. Ogólnie z tego co widzę to owa firma ma wpisane w działalności gospodarczej to,że zajmują się instalacją elektryczną,wod-kan,gazową,wznoszeniem budynków i wszystkim tym co związane z budową domu.Jeśli ma to jakieś znaczenie dla mnie.
  5. Tutaj akurat są dwie i w środku ocieplenie,więc każdy ma swoją ścianę😉 W księdze chyba tylko użytkowa jest (tak myślę),ale w sumie to nieistotne. Dzięki za pomoc.
  6. @Mareks77 Wczoraj zgłębiłem temat i się okazuje,że w wielu przypadkach nie ma metrażu wpisanego w księdze wieczystej jeśli mówimy o domie (nie bliźniak),więc może tak ma być,nie wiem. Tego nie rozumiem.Jeśli kupujemy mieszkanie w bloku to też mamy ściany a nawet sufity/stropy z sąsiadem. Może wcześniej źle się wyraziłem,ale działka na której stoi bliźniak jest formalnie podzielona i założone są dwie księgi.
  7. To już raczej tak nie działa. Z tego co czytałem to trzeba być właścicielem nieruchomości minimum 3 lata (warunek konieczny),także przy budowie go nie spełniamy. Mój prąd zgłaszany jest jako delikatnie pisząc kiepski program.
  8. @Mareks77 @d7d Nie ma już odwrotu,kupujemy😉 Swoją nieruchomość wystawiłem na sprzedaż i tydzień po znalazł się kupiec-teraz oczekujemy czy dostanie kredyt. Do rzeczy.Odbiór budynku już formalnie nastąpił.Księga wieczysta jest założona po podziale działki dla obu stron budynku i sprzedający mówił,że to właśnie tam nastąpi wpisanie nieruchomości. Jedyne co mnie zastanawia to to,że dla innych bliźniaków (gdzie już mieszkają) w księdze wieczystej nie ma metrażu domu. Tak się zastanawiam czy ja otrzymam jakiś kwitek z wyliczonym metrażem? Wiem,że w mieszkaniach tak jest,ale nie wiem jak w domach.
  9. Cześć forumowicze. Temat ciągle się powtarzający,ale jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Otóż wylewka (deweloper mówi,że sucha/miksokret) była robiona w lutym (około 7-8cm) a ja mam zamiar robić podłogi w lipcu. Na ten moment ogarniam piec gazowy i jakoś w połowie czerwca myślę,że się uda włączyć grzanie-docelowo 3tyg wygrzewania. Jednak obawiam się,że nadal może to być za mało,chociaż deweloper każdego dnia wietrzy budynek.W kwietniu jak byłem to posadzka miejscami była lekko wilgotna a tynki suche. Ale do rzeczy: 1.Czy będzie duża krzywda,gdy na tak przygotowaną podłogę (załóżmy,że z jakąś ilością wilgoci) położę podkład kwarcowy (z folią) i panele-listwy zamontuję po sezonie grzewczym by ułatwić ucieczkę wilgoci. 2.Czy pomiar wilgotnościomierzem igłowym będzie w miarę realny jeśli postąpimy jak poniżej,czyli: Pierwszy pomiar przed rozpocząciem grzania oraz ponowne każdego dnia by zobaczyć jak wilgotność rośnie oraz w pewnym momencie,gdy zacznie spadać do zalecanej wartości (w trakcie wygrzewania) będzie to oznaczało,że pozbyliśmy się wilgoci? Pomiar na głębokości 1cm Tutaj jeszcze można zastosować metodą z kawałkiem folii.
  10. @Mareks77 Tak,masz rację. Ze stołowaniem i spaniem nie będzie problemu. Obiadki z kuchenki gazowej a spanie normalnie na łóżkach. Salon jest na tyle duży,że wejdą łóżka i wszystkie inne potrzebne rzeczy.
  11. @Mareks77 Dzięki za odpowiedź. W zasadzie czas to kwestia drugorzędna a pytam,ponieważ w tym czasie,gdy będę robił owy salon i łazienkę to już będę chciał tam zamieszkać lub też nie w zależności czy przed remontem uda się sprzedać obecną nieruchomość. Ma to na celu to by nie wchodzić w kredyty a stopniowo sobie robić wykończenie tym bardziej,że i tak tam będziemy mieszkać kilka razy do roku (taka inwestycja dla dzieci). W każdym bądź razie chciałem się dowiedzieć czy faktycznie można w takim domu mieszkać bo sprzedawca tak twierdzi.
  12. @d7d W sumie muszę dopytać konkretnie,ale chyba mowa jest o tym co powyżej pisałem. On sam mówił,że po takim odbiorze spali na materacach i powoli wykańczali wnętrze😉
  13. @d7d A bo ja wiem kto,zapewne inspektorat nadzoru budowlanego😄 Sprzedawca mówił,że wszystko jest już prawie zrobione (faktycznie tak jest) i odbiór całego budynku będzie w przeciągu miesiąca.
  14. Cześć doświadczeni forumowicze😀 Wy pewnie znacie odpowiedź na nurtujące mnie pytanie a mianowicie: 1.czy można zamieszkać w domu (bliźniak) po odbiorze bez żadnych kar i bez żadnych pozwoleń itp? Tynki,wylewki instalacje są już porobione.Przy ewentualnym kupnie bliźniaka zamontują również kocioł.Dom ma też nadany numer. Ogólnie sam chcę go wykończyć,ale trochę to potrwa i wstępnie przed wprowadzeniem bym zrobił na gotowo salon i jedną łazienkę a kuchnia to będzie polowa😉 Salon będzie Naszą sypialnią. Co o tym sądzicie?
  15. Ja nie ograniczam-mam ciśnieniowe i one działają inaczej niż "dziura w oknie"😀 ,ale faktycznie z pewnością przy kratkach itp tak jest. W sumie choruję na reku,ale koszt (montażu a nawet samej eksploatacji) w porównaniu do użytkowania nie jest ekonomicznie uzasadniony.To tak jakbym kupił wypasionego merca i jeździł nim 2 razy do roku😉 Zastanawiam się nad wywiewem mechanicznym,ale to już inny temat.
  16. @gregos11 W PL jedyne co jest dynamiczne to wzrost cen,ale już ich obniżenie to albo nie następuje albo jest to bardzo rozciągnięte w czasie. Ja mieszkając "na zachodzie" korzystam akurat z oferty dynamicznej i wiem,że tak przejrzystych ofert nigdy nie będzie w PL bo więcej zarabiają na stałej stawce. Wracając do reku to jeszcze raz powtórzę: Ja osobiście bym ją zamontował dla poprawy komfortu a nie dla oszczędności,których bym nie miał (w moim przypadku).
  17. Ależ kreatywne liczenie zawsze pokazuje "że mi się opłaca"😉 To tak jak z tymi,którym auto zawsze pali poniżej 5l/100km z pedałem w podłodze. Patrząc na Twój przypadek-nie. Tyle,że komfort większy a tego nie można wrzucić w kategorię-czy mi się to opłaca👍
  18. Nie nie.Od początku podkreślam,że jeśli mamy możliwość to warto zamontować reku,ale też uważam,że wspomniane oszczędności (3600kW ktoś podawał jak dobrze pamiętam) to życzeniowe myślenie. Dokładnie tak. U mnie nie😉 i to przy otwartych nawiewnich,ale tutaj sugeruje się stężeniem co2 a nie przepływem. Tyle,że ja spędzam tam łącznie może 2mc w roku,ale cały czas minum te 14°C jest ustawione👍
  19. Rozważałem inne znanej firmy bo opinie miała dobre,ale nic poza tym-w moim przypadku nie ma sensu👍
  20. Ogromna różnica.Powietrze będzie ogrzane,ale nie ciepłe. A poza tym po co nadmiernie wentylować? To nie zawsze jest zero-jedynkowe rozważanie.Rekuperacja w dzisiejszych czasach to nie jest wyrób "luksusowy" i uważam,że gdy jest taka możliwość to warto ją zamontować. Tyle w temacie.
  21. Ale po co? Powietrze i tak będzie takie samo.
  22. No masz rację jeśli piszemy o dobrze wyregulowanej wentylacji,czyli tyle powietrze ile potrzeba w danej chwili. Chociaż jeśli przyjąć koszty (skrajne) 50kW/mc,czyli jakieś 50zł brutto+plus filtry to wyjdzie około 700zł/rok-sporo. W każdym bądź razie nie brałbym pod uwagę kosztów a jedynie komfort,który z pewnością jest lepszy. Ja mam zamontowane nawiewniki w mieszkaniu,że tak powiem wakacyjnym i stężenie co2 nie jest złe,ale faktycznie zamknięcie dopływu powietrza=gwałtowny wzrost stężenia.
  23. Życzeniowe myślenie. Już nie raz były obliczenia i teoretycznie tak być powinno,natomiast w praktyce wychodzi zgoła inaczej. Wielu posiadaczy reku potwierdzi,że montują ją oni dla komfortu a nie oszczędności,których nie ma.
  24. Nie za dużo o jedno zero? Tutaj nie wyjdzie więcej jak 100W (dla samych ściań wewnętrznych) przy różnicy 4°C i kiepskim silikacie (kiepskim współczynniku) Z resztą się zgadzam
  25. Niby tak,ale dzisiaj czytałem,że ukoik ma zwrócić uwagę na owe ceny rynkowe+dystrybucyjne,ponieważ na ten moment nawet sprzedawca nie jest w stanie określić ile kosztuje 1kWh.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...