Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

limit 2000kWh


coachu13

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 254
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak ktoś jest zatrudniony pod firmą zewn to nie.

Ale:

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29039389,gornicy-sprzedaja-swoje-przydzialy-wegla-moga-zarobic-nawet.html

 

W JSW jest podobnie i mam znajomych, co swoje "przytulili", bo sprzedali te 8ton po np 1600zł.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty widziałeś ten deputat, bo jak znam górniczy stan od ładnych kilku lat go nie ma. Nie siej niesprawdzonych informacji.

A ty znasz ten górniczy stan bo pracujesz jako górnik i nie dostałeś deputatu?

To się upomnij jeżeli tobie przysługuje.

 

http://knurow.solidarnoscgornicza.org.pl/2022/02/09/deputat-weglowy-2022/

https://rybnik.wyborcza.pl/rybnik/7,180134,28900492,gornicy-dostaja-darmowy-wegiel-i-moga-wystapic-o-3-tys-zl.html

 

Ja nie widziałem bo mi nie przysługuje takie świadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Przypomniano, że w nadchodzącym roku ceny energii dla odbiorców w gospodarstwach domowych do określonych limitów zużycia (2 tys. kWh / 2,6 tys. kWh / 3 tys. kWh) zostały zamrożone na poziomie taryf dla spółek obrotu ze stycznia 2022 r.

 

Jak wynika z komunikatu, za zużycie energii ponad te wielkości sprzedawca energii nie będzie mógł pobrać ceny wyższej niż 0,693 zł/kWh. Stawki opłat dystrybucyjnych dla odbiorców w gospodarstwach domowych również zostały zamrożone do ww. limitów zużycia.

 

"Jeżeli odbiorca w gospodarstwie domowym zużyje w ciągu roku więcej energii niż wskazane limity zużycia – za każdą kilowatogodzinę (kWh) dostarczoną ponad limit będą obowiązywały stawki opłat dystrybucyjnych zgodne z zatwierdzonymi przez Prezesa URE taryfami operatorów na 2023 r." – podano.

 

 

Ciekawe, ile to wyjdzie finalnie po przekroczeniu limitu

Trochę wyliczeń:

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ure-zatwierdzil-taryfy-na-energie-elektryczna-i-gaz-na-2023-,nId,6476760

 

No i trzeba pamiętać o wzroście VAT

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wszyscy zajef.. piszą o tych limitach a ja mam inne pytanie , nikt nie wie a do energetyki nie ma szans się dodzwonić . Jak oni chcą zacząć liczyć te limity jak nie będzie spisu liczników od początku roku . Pytałem gościa który u mnie spisuje licznik i powiedział że nie mają wytycznych . A zrobienie mi jakiejś średniej 16 stycznia bo wtedy mam termin spisu mnie nie urządza bo ta ich średnia może być zaniżona i potem szybciej stracisz limit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zajef.. piszą o tych limitach a ja mam inne pytanie , nikt nie wie a do energetyki nie ma szans się dodzwonić . Jak oni chcą zacząć liczyć te limity jak nie będzie spisu liczników od początku roku . Pytałem gościa który u mnie spisuje licznik i powiedział że nie mają wytycznych . A zrobienie mi jakiejś średniej 16 stycznia bo wtedy mam termin spisu mnie nie urządza bo ta ich średnia może być zaniżona i potem szybciej stracisz limit.

Pytaj socjalistów, którzy wymyślili te limity. Już nam bardzo niewiele brakuje do reglamentacji energii jak za starych chorych czasów, do których tęsknią starsi i mądrzejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zajef.. piszą o tych limitach a ja mam inne pytanie , nikt nie wie a do energetyki nie ma szans się dodzwonić . Jak oni chcą zacząć liczyć te limity jak nie będzie spisu liczników od początku roku . Pytałem gościa który u mnie spisuje licznik i powiedział że nie mają wytycznych . A zrobienie mi jakiejś średniej 16 stycznia bo wtedy mam termin spisu mnie nie urządza bo ta ich średnia może być zaniżona i potem szybciej stracisz limit.

 

Chłopie masz pompę ciepła przecież ona sama opędzluje 2MWh nawet nie pytając czy ma włączyć grzałkę tacy/karteru. A przejmujesz się limitem 2000kWh, zupełnie jakbym ja pytał jak dojechać nad morze dieslem spalając przy tym 10l ON, a do celu mam 500km. Pewnych rzeczy się po prostu nie da zrobić. A skoro się nie da po co analizować jak to zrobić?

Chore państwo to chore państwo a że ryba psuje się od głowy to widać efekty - nie mówię że inni są lepsi, mówię że jak u mnie znajdą nabój to idę na 5 lat do pudła, ale jak ktoś inny odpali granatnik/nielegalnie przewiezie go przez granicę to jest poszkodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zajef.. piszą o tych limitach a ja mam inne pytanie , nikt nie wie a do energetyki nie ma szans się dodzwonić . Jak oni chcą zacząć liczyć te limity jak nie będzie spisu liczników od początku roku . Pytałem gościa który u mnie spisuje licznik i powiedział że nie mają wytycznych . A zrobienie mi jakiejś średniej 16 stycznia bo wtedy mam termin spisu mnie nie urządza bo ta ich średnia może być zaniżona i potem szybciej stracisz limit.

 

O ile nie masz zdalnego odczytu to nawet jak przjdą spisać licznik w lutym to będziesz miał odczytany stan z ostatniego grudnia.

Ja mam okres rozliczeniowy co pół roku. Za pierwszą połowę roku miałem inkasenta dopiero w sierpniu ale stan podany na fakturze z dnia 30 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj socjalistów, którzy wymyślili te limity. Już nam bardzo niewiele brakuje do reglamentacji energii jak za starych chorych czasów, do których tęsknią starsi i mądrzejsi.

 

Ale teraz przeca masz czasy Klausów Szwabów i światowego forum ekonomicznego i to ich trzeba pytać dlaczego za kilka lat mamy być biedni jak mysz kościelna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marbar w jaki sposób odczytując w lutym mają wiedzieć ile było na koniec grudnia przy zwykłym liczniku. Marcin niech mi pompa opędzluje te 2000 np do końca marca to będzie prawie koniec zimy a jeśli spiszą pod koniec stycznia to całe zużycie za grudzień i styczeń policzą razem do limitu - ja mam dwumiesięczny okres rozliczeniowy -nie chciałbym tak. Goguś nie czasy Klausów-szwabów tylko pisowców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby załapać się na te tanie dwie megawatogodziny trzeba coś wysłać, wypełnić?

 

Chyba nie przynajmniej w pge i okresie rozliczenia 6 miesięcznym . Jest on liczony według półroczy kalendarzowych nie ma tu pola manewru. od 1 stycznia zaczyna się nowy limit 2 MWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają fotowoltaikę to raczej nie mają zwykłych liczników tylko elektroniczne dwukierunkowe.

 

Dokładnie tak, i to licznik dwukierunkowy mam od około 2017r co prawda w tym czasie był wymieniany już ze 3 razy. Ale ten co teraz jest wisi nieprzerwanie ze 2 lata. Też mam rozliczenie co 2 miesiące (Energa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc koledzy powtórzę pytanie ale nie do tych co mają foto tylko samą pompę .Jak energetyka chce nam liczyć limit od 01.01 . 2023 jak nie spiszą stanu by tak jakby wyzerować. Dziś próbowałem infolini i miałem czas oczekiwania 27 min i prawie piz....telefonem. Pieprz....państwo w państwie.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc koledzy powtórzę pytanie ale nie do tych co mają foto tylko samą pompę

 

Jak zawsze. Elektroniczne liczniki stan na koniec poprzedniego miesiąca zapamiętują i pokazują każdemu. AFAIK głowicą da się odczytać również poprzednie miesiące.

Jak ktoś ma jeszcze tradycyjne, z kręcącym się kółkiem, to pewnie będą szacować. Tylko są jeszcze takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...