Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile Twoja rodzina zużywa kWh/rok ?


Recommended Posts

W/g starych stawek do 2000 kWh/r - tak proponuje rząd PIS dla rodziny, oczywiście polskiej. Ile osób ma ta rodzina - 2- 3 czy 4 i więcej ? Gdzie mieszka - na wsi czy w mieście ? Ogrzewa mieszkanie energią elektr. czy nowoczesnym kotłem na węgiel czy starym kopciuchem na śmieci ? Czy w rodzinie jest auto elektr. czy furmanka ? Czy ktoś pracuje w domu ? To w/g PISowców nie będzie uwzględniane.

Wspomniane 2000 kWh to jak dla mnie jest b. mało. Siedzieć po ciemku lub chodzić spać z kurami (nie mam kur), nie korzystać z komputera i tv, kąpiel 1x/tydzień. Gorąca kawka, nic z tego. Minister PIS informuje, że temperatura w jej pokojach będzie zimą + 17 st. To jeszcze ujdzie, do teraz w zimie mam 18-19 . Takie będzie nasze życie ? Nie, jeśli będzie nas stać na stawki 5x wyższe ponad urawniłowkę 2000 kWh.

Moja zużycie w 2021 r to 4060 kWh. W całym domu oświetlenie LED. CO i CWU na gaz. PV w planie. Auto - ON. Natrysk - codziennie. Herbatę piję gorącą z czajnika elektr. Nr domu podświetlony całą noc.

Kończę już bo komputer też zużywa kWh.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom - 3600 kWh. Ogrzewanie gazowe, płyty indukcyjne, rekuperacja.

 

To jest ok 10 kWh dziennie. Kiedyś pomierzyłem zużycie wszystkich sprzętów, bo nie mogłem wyjść na całkowite zużycie.

 

I kilka uwag. Mamy bramy z siłownikami, elektrycznie otwierane bramy garażowe, pralki, piece gazowe, pompy co, rekuperację itp.

 

Nie zdawałem sobie sprawy, że taki sterownik bramy garażowej pobiera 20 Wh na godzinę pracy, niby nic, ale dziennie jest to 0,5 kWh. Tylko jeden sterownik.

 

Wszystkie urządzenia pobierają prąd w trybie czuwania. Pralka też. Alarm także. Otaczają na dziesiątki odbiorników prądu, które cały czas działają.

 

Rozwiązaniem są "twarde" wyłączniki prądu, bo przecież pralka nie musi czuwać cały dzień. Sprawdzają się także zegary sterujące pracą urządzeń, bo nie muszą być one dostępne 24/7.

 

I jeszcze jedno. Mówimy ogrzewanie gazowe, ale kocioł CO do pracy potrzebuje prądu. Mój około 1,7 kWh dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom - 3600 kWh. Ogrzewanie gazowe, płyty indukcyjne, rekuperacja.

 

To jest ok 10 kWh dziennie. Kiedyś pomierzyłem zużycie wszystkich sprzętów, bo nie mogłem wyjść na całkowite zużycie.

 

I kilka uwag. Mamy bramy z siłownikami, elektrycznie otwierane bramy garażowe, pralki, piece gazowe, pompy co, rekuperację itp.

 

Nie zdawałem sobie sprawy, że taki sterownik bramy garażowej pobiera 20 Wh na godzinę pracy, niby nic, ale dziennie jest to 0,5 kWh. Tylko jeden sterownik.

 

Wszystkie urządzenia pobierają prąd w trybie czuwania. Pralka też. Alarm także. Otaczają na dziesiątki odbiorników prądu, które cały czas działają.

 

Rozwiązaniem są "twarde" wyłączniki prądu, bo przecież pralka nie musi czuwać cały dzień. Sprawdzają się także zegary sterujące pracą urządzeń, bo nie muszą być one dostępne 24/7.

 

I jeszcze jedno. Mówimy ogrzewanie gazowe, ale kocioł CO do pracy potrzebuje prądu. Mój około 1,7 kWh dziennie.

 

Ile pobiera rekuperacja?

Sterownik bramy garażowej 20 W w trybie czuwania ?- dużo ale może to jest normalne.

Teraz prawie wszystko jest w trybie czuwania.

 

Kocioł gazowy tez pobiera dużo prądu. Latem trochę mniej a przy c.o. dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperacja to teraz ok. 70 W na godzinę. Jednak na dzień to już prawie 1,68 kWh (poprawiłem :) ).

 

Bramy - jeden sterownik mam jeszcze z początku wieku i to on potrzebuje 20 W na godzinę. Jeden siłownik mi się zepsuł i wymieniłem na nowszy i już jest lepiej.

 

Im nowszy sprzęt tym mniej zużywa. Tylko, że urządzenia na pilota cały czas czekają na sygnał od pilota. To trochę więcej niż czuwanie.

Edytowane przez Marek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu zużywamy 250 kwh co 2 miesiące. Rodzina 2+1 , nie pracujemy zdalnie, od rana do 17 mieszkanie jest na czuwaniu... Wodę grzeje Junkers, gotujemy na gazie. Wychodzi więc 1500 kwh rocznie. Wszystkie sprzęty są prawie nowe i energooszczędne...

 

Po przeprowadzce do domku 86m w którym jest wszystko na prąd pewnie zbliżymy się do wyniku gawel lub więcej :rolleyes:

 

2000kwh jest chyba dla domu pasywnego którego właściciel większość czasu jest w delegacji. No ale jak liczyli to ludzie pokroju Sasina to nie ma się w sumie co dziwić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 kWh to dla mieszkania z gazem właśnie

 

Dokładnie, gdyby doszedł bojler i indukcja to jesteśmy "pozamiatani"

 

Teściowie mieszkają w bloku bez gazu , wode grzeją bojlerem i delikatnie przekraczają 2000kwh a są naprawdę oszczędni

Gotują na gazie z butli 11kg :rolleyes:

 

Aktualnie w mieszkaniu mam 17 stopni czyli tyle co zaleca pani Moskwa i czuję juz spory dyskomfort :D

Ciekawe kiedy puszczą ogrzewanie na króliczoki... :rolleyes: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, gdyby doszedł bojler i indukcja to jesteśmy "pozamiatani"

 

Teściowie mieszkają w bloku bez gazu , wode grzeją bojlerem i delikatnie przekraczają 2000kwh a są naprawdę oszczędni

Gotują na gazie z butli 11kg :rolleyes:

 

Aktualnie w mieszkaniu mam 17 stopni czyli tyle co zaleca pani Moskwa i czuję juz spory dyskomfort :D

Ciekawe kiedy puszczą ogrzewanie na króliczoki... :rolleyes: :D

 

U mnie zużycie - przy tej strasznej indukcji (5 pól, 10,5 kW) - 10 kwh/24h

Rocznie wyjdzie pewnie 4000 kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku -

PC zużyła przez cały rok 2387 kWh.

Rekuperator, indukcja itp urządzenia domowe zjadły 2333kWh

Cały dom, wszystko na prąd - 4720 kWh.

 

W tym roku doszło chłodzenie przy użyciu PC więc zapewne będzie większe zużycie. Obecnie nie jestem wstanie tego porównać, bo z racji posiadania od końca stycznia PV i rozliczenia rocznego, nie mam już comiesięcznego raportu w ebok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...