Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tauron, nowe taryfy i koniec opłacalnosci G12 i G12w


Toty

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, pralka ma wode z PC, a suszarka ma swoja PC.

Zmywarka mi bierze chyba 0,9Kwh w normalnym programie wiec wychodzi jakies 150-200 kwh na rok.

Laptopy i tv teraz są już naprawdę oszcczędne. Po przesiadce z plazmy widać różnicę....

Edytowane przez Toty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farmazony piszesz:

mam rekuperator 25W x 365dni = 219 kWh

 

25W to wystarcza, jak nikogo nie ma w domu i filtry są czyste. W nocy musi chodzić na dosyć wysokich obrotach.

 

Mam rekuperator podpięty pod smart gniazdko.

 

attachment.php?attachmentid=457820

 

 

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132520

 

Mierzyłem też CO2. Ale oczywiście nie zmuszam nikogo do zapewnienia komfortowego poziomu CO2.

 

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132565-Troch%C4%99-o-regulacji-wentylacji-cz-1

 

Pochwalisz się swoimi pomiarami CO2 przy takich obrotach wentylatorów?

 

Mam też pod miernik podpiętego UPSa, który zasila mi całą sieć (część urządzeń przez POE), NASa, monitoring i automatykę na malinie i arduino.

 

attachment.php?attachmentid=463560

 

Mierzyłem też większość ze swoich urządzeń. Dla przykładu tak wykryłem, że TV mi ciągnie 20W 24/7 w trybie uśpienia jak ma cokolwiek podpięte do USB (np. wzmacniacz antenowy czy dysk). Lodówka najmniej ciągnie największa (ale też najnowocześniejsza, inwerterowa).

UPS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wytypować kilka urządzeń które pobierają rocznie dużo energii, ale IMO to suma wielu drobnych poborów.

Lodówka, zamrażarka, piekarnik, indukcja, pralka, szuszarka, klima. Do tego drobnica, ale zsumowana robi robote: piec CO, pompy, audio, tv, komputery, monitory, oświetlenie, ekspres, okap.

Opomiarowałem wiele urządzeń i wiem co ile bierze mniej więcej.

Z lodowki, zamrażarki, czy gotowania noe zrezygnujemy. Wuele kwh jest jednak zwiazana z komfortem. Czemu miałbym jednak z niego rezygnować? To że ja wyłączę 4 żarówki i sprzedam ekspress nic nie zmieni, gdy właściciel Comarchu poleci prywatnym odrzutowcem pogadać z kimś w Paryżu na 2 h ...nie dajmy zrobić z siebie pariasów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, obecna władza do perfekcji wytrenowała sposób przetrwania. Wystarczy posypać najliczniejszemu i najprostszemu elektoratowi w kluczowym momencie przed wyborami oraz stwarzać wrażenie że pomaga się najbardziej potrzebującym. Przy wsparciu własnych mediów taki beton może trwać nawet 20 lat, dopoki nie będzie już skąd pożyczać kasy. Tak jak upadł PRL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, te wszystkie dodatki energetyczne zapomogi sa finansowane z funduszu przeciwdzialania covid, ten rzad tak nas zadluzyl i wyprowadzil dlug poza budzet ze sie w pale nie miesci. Nie wierzcie wiec w zadne KPO, bo jednym z kamieni milowych jest wciagniecie dlugu w funduszach takich jak powyzej do budzetu.

 

Zobaczcie sobie cene obecnie na gieldzie, wegiel w rotterdamie juz po 130 dolarow za tone, gaz rowniez tanieje. Spolki panstowwe orlen i pgnig teraz doją nas jak krowy. Ropa po 71 dolarow, po inwazji skoczyla do 120 dolarow, a cena oleju napedowego dalej kolo 7,50-7.7 zl.

 

Wybierzcie madrze w pazdzierniku bo bedziemy jesc szczaw i mirabelki. Niech to panstwo w koncu upadnie, nie wiem, do podwyzek to pierwsi, ciekaw jestem jak stanieje wegiel na skladach, czy w blokach cieplo systemowe tak szybko stanieje jak zdrozalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdrożał węgiel, którego używamy do produkcji prądu to podwyżki hurra inflacja!!! a jak jego cena spada to co? mordy na kłódkę i cicho sza? ciekawy jestem kiedy obniżą ceny energii nasze państwowe czampiony.

 

https://stooq.pl/q/?s=lu.f

 

Odpowiedż brzmi : nigdy.

Jak mawia(ł) główny propagandzista rządzących: ciemny lud wszystko kupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zużywacie kWh rocznie w swoich rodzinach i na ile osób? Chodzi o samą energię bytową, bez ogrzewania.

 

Z dwóch lat mam ok 5500kwh rocznie. Masakra. Sama PC to jedynie 1300kwh na wszystko, reszta to bytowe, ale mam po 2 lodówki, zmywarki, plyty grzejne, itp. Do tego oczyszczalnia, reku z grzałką.... emerytka, plus 2x ho, 2 dzieci .... Jednym słowem kiła.

 

Teraz pytanie do znawców - panele 5kw+inwerter hybrydowy off-grid i 4 aku 200Ah za 15 tys, czy instalacja 10kw ongrid do własnego montażu za ok 22tys?

 

Co lepsze?

Sprzedając nadwyżkę wyjdzie się na swoje - ktoś to może wiedzieć w dłuższym okresie czasu? Strach tez przed wyłączaniem sie instalacji w piku.

 

Offgrid chyba stabilne napięcie i większa przewidywalność. Można jeszcze na dach wrzucić wiatrową 2kw za niewielkie pieniadze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdrożał węgiel, którego używamy do produkcji prądu to podwyżki hurra inflacja!!! a jak jego cena spada to co? mordy na kłódkę i cicho sza? ciekawy jestem kiedy obniżą ceny energii nasze państwowe czampiony.

 

https://stooq.pl/q/?s=lu.f

 

jaki węgiel kur..a zdrożał, ludzie czytajcie bilanse spółek węgiel do bełchatowa dalej leci za 300 zł za tonę

 

to jest wszystko wieki wał jak orlen

 

to samo z nami robi PGNIG gaz jest tańszy jak przed wojną a przed wojną miałem 22 gr za kwh gazu a teraz mam 32

 

 

ludzie, obudzcie się kur..a a nie czekajcie na 22 emeryturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...