Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ETS2, czyli nowy podatek


radziula

Recommended Posts

Nie ma katastrofy.

Ziemia została tak "skonstruowana" że jak urośnie za dużo drzew i naprodukują nadmiar tlenu, piorun zapali las i płonący last wytworzy CO2.

Gdy tego CO2 będzie za dużo lasy trudniej się od pioruna zapalają i zaczynają lepiej rosnąć bo jest więcej CO2.

W ten sposób stabilizuje się optymalny poziom tlenu i CO2.

Walka z CO2 może doprowadzić do zaburzenia tego balansu i wymarcie życia na Ziemi.

Jeszcze raz napiszę. Ja chcę więcej CO2 a nie mniej.

 

Żaden piorun i pożar nie jest do tego potrzebny. Każda roślina na koniec obumiera i zostaje przez bakterie rozłożona, a węgiel który zaabsorbowała przez całe życie wraca do atmosfery pod postacią CO2 i metanu. Ilość gazów cieplarnianych pozostaje niezmieniona. Chyba że ktoś zacznie ich dokładać.

 

Klimat, przy którym umiemy żyć jest przy zawartości CO2 z początków XX wieku - poniżej 300 ppm. Już dołożyliśmy 30% i to nie jest nasze ostatnie słowo. Wciąż wyciągamy spod ziemi i wypuszczamy w atmosferę węgiel, który zniknął z obiegu miliony lat temu, kiedy poziomy CO2 potrafiły sięgać 4000 ppm co skutkowało klimatem tropikalnym na całej planecie, mimo znacznie mniejszej ilości energii dostarczanej przez młodsze Słońce.

Edytowane przez Juan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Walka z CO2 może doprowadzić do zaburzenia tego balansu i wymarcie życia na Ziemi.

 

No wiadomo że życie na ziemi powstało wraz z pierwszym kotłem węglowym a wcześniej było jak na Marsie :p

 

A na poważnie to balansu nie ma od conajmniej kilkudziesięciu lat i z tym się walczy.

Edytowane przez marvinetal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden piorun i pożar nie jest do tego potrzebny. Każda roślina na koniec obumiera i zostaje przez bakterie rozłożona, a węgiel który zaabsorbowała przez całe życie wraca do atmosfery pod postacią CO2 i metanu. Ilość gazów cieplarnianych pozostaje niezmieniona. Chyba że ktoś zacznie ich dokładać.

 

Klimat, przy którym umiemy żyć jest przy zawartości CO2 z początków XX wieku - poniżej 300 ppm. Już dołożyliśmy 30% i to nie jest nasze ostatnie słowo. Wciąż wyciągamy spod ziemi i wypuszczamy w atmosferę węgiel, który zniknął z obiegu miliony lat temu, kiedy poziomy CO2 potrafiły sięgać 4000 ppm co skutkowało klimatem tropikalnym na całej planecie, mimo znacznie mniejszej ilości energii dostarczanej przez młodsze Słońce.

 

Metan jest gazem cieplarniany a CO2 nie bardzo. Za to CO2 nadaję się znakomicie do opodatkowania pod pretekstem że to jest gaz cieplarniany i jego nadmiar zniszczy planetę.

Poziom CO2 poniżej 200ppm jest zagrożeniem dla życia na Ziemi.

400 ppm nie jest żadnym zagrożeniem.

Powinno być więcej aby produkcja żywności zaspokajała potrzeby ludzi.

Powodem podnoszenia się temperatury Ziemi nie jest zwiększający się poziom CO2 a Słońce w skutkiem zwiększającej się temperatury wzrasta poziom CO2 po wydalają go oceany.

Ecoterrorystom pomylił się skutek z przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metan jest gazem cieplarniany a CO2 nie bardzo. Za to CO2 nadaję się znakomicie do opodatkowania pod pretekstem że to jest gaz cieplarniany i jego nadmiar zniszczy planetę.

Poziom CO2 poniżej 200ppm jest zagrożeniem dla życia na Ziemi.

400 ppm nie jest żadnym zagrożeniem.

Powinno być więcej aby produkcja żywności zaspokajała potrzeby ludzi.

Powodem podnoszenia się temperatury Ziemi nie jest zwiększający się poziom CO2 a Słońce w skutkiem zwiększającej się temperatury wzrasta poziom CO2 po wydalają go oceany.

Ecoterrorystom pomylił się skutek z przyczyną.

 

Są pewne granice ignorancji i głupoty. Doucz się sam, bo mnie za to nikt nie płaci.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wiedzy.

Patrzysz na świat ze swojego punktu siedzenia.

A widzisz mało więc wiesz mało.

 

Wystarczy wyjść zza komputera , przejść się do lasu , na łąkę , do parku. Widać że drzewa rosną. Masy przybywa .Nieużytki rolne zarastają samosiejką. Nie potrzeba w tym temacie nic więcej aby zrozumieć że drewno jest OZE.

Może tak zrób , wyłącz komputer i idź na spacer . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wyjść zza komputera , przejść się do lasu , na łąkę , do parku. Widać że drzewa rosną. Masy przybywa .Nieużytki rolne zarastają samosiejką. Nie potrzeba w tym temacie nic więcej aby zrozumieć że drewno jest OZE.

Może tak zrób , wyłącz komputer i idź na spacer . ;)

Bezsensowy wywód pseudo-logiczny.

Lasy rosną a ludzie wycinają co daje kasę.

Spalanie drewna jest OZE tylko w niedouczonych umysłach

Prawdopodobnie zostało to wymyślone przez leśne lobby.

 

Węgiel się spala ale ciągle go przybywa na hałdach bo go nieustannie wydobywają z ziemi :)

Wystarczy przejść się po hałdach i po składach węgla. ;)

 

Można spalać drewno odpadowe i po produkcyjne ale nie można wycinać drzew w celu spalania.

 

Równie dobrze można być spalać meble i mówić że to jest OZE bo za chwilę kupię nowe meble więc jest to odnawialne źródło ;)

 

Drewno szybciej się spala niż rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska nie kończy się na Rybniku. Jak Rybnik ma problem, to niech się nim zajmie, co najwyżej z pomocą Państwa.

 

Dlatego po Rybniku wymieniłem jeszcze trzy inne miejscowości a nawet dodałem "wieleelu innych"

I Rybnik przestał mieć problemy, bo wziął się za temat jeszcze wcześniej, niz o programie CP pomyślało państwo.

No dobrze, dodam jeszczxe dwa wykresy, PM10 w Gliwicac2015h:

5-1-600x360.jpg

 

i benzopirenu w Nowym Sączu 2015 (to głównie spalanie drewna)

7-1-600x360.jpg

 

Trzeba być mocno odklejonym, żeby pisać, że za smog w polskich miastach w głównej mierze odpowiadają samochody, skoro problem zaczyna sie wraz z nastaniem sezonu grzewczego i związanym z nim spalaniem węgla, drewna w niektóych przypadkach śmieci...

 

170 na cały Gdańsk (ca 500 tys. mieszkańców) i liczba ta spada. Widmo kary i donosicielstwo (słuszne w tym wypadku) swoje zrobiło.

170 przyłapanych, nie smrodzących

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego po Rybniku wymieniłem jeszcze trzy inne miejscowości a nawet dodałem "wieleelu innych"

I Rybnik przestał mieć problemy, bo wziął się za temat jeszcze wcześniej, niz o programie CP pomyślało państwo.

No dobrze, dodam jeszczxe dwa wykresy, PM10 w Gliwicac2015h:

 

170 przyłapanych, nie smrodzących

No ale w końcu można spalać bez smogu czy nie? Ja wiem, że na południu Polski są problemy, ale na północy niekoniecznie. A rozwiązania przyjęto jak by w całym kraju ludzie dusili się od samego wyjścia z domu. Sam piszesz, ze Rybnik sobie poradził wcześniej. Skoro tak, to dlaczego przyjęto powszechne drakońskie przepisy? Jak Gdynię zalała cofka z morza, to na Śląsku chyba nikt nie będzie na wszelki wypadek zbudował falochronu, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w końcu można spalać bez smogu czy nie? Ja wiem, że na południu Polski są problemy, ale na północy niekoniecznie. A rozwiązania przyjęto jak by w całym kraju ludzie dusili się od samego wyjścia z domu. Sam piszesz, ze Rybnik sobie poradził wcześniej. Skoro tak, to dlaczego przyjęto powszechne drakońskie przepisy? Jak Gdynię zalała cofka z morza, to na Śląsku chyba nikt nie będzie na wszelki wypadek zbudował falochronu, prawda?

 

To, że w Gdyni nie jest tak tragicznie, jak w Małopolsce, to nie znaczy, że problemu nie ma. Spójrz na ten wykres:

gdynia.jpg

 

https://imgur.com/a/x1D5HGy

 

Od rana do późnego popołudnia wysoki poziom ozonu - to samochody, czyli smog typu Los Angeles

https://pl.wikipedia.org/wiki/Smog_fotochemiczny

A od późnego popołudnia do rana dla odmiany podwyższony poziom pyłów zawieszonych i tlenków azotu. W szczególności wyraźne piki PM10 w godzinach 20-22 i 6-8. Czas rozpalania i dorzucania do paleniska. Co to może być innego niż piece domowe odpalone wieczorem, żeby podgrzać CWU i trochę ciepła dorzucić do grzejników (maksymalna w dzień 25, ale minimalna w nocy 11 stopni)? A przecież jest lato, więc palą tylko niektórzy i dużo mniej niż zimą.

 

Jak przewiniesz niżej to znajdziesz dane historyczne. Wyraźnie widać dużo wyższy poziom PM10 i zwłaszcza PM2,5 w sezonie grzewczym, a ozonu w ciepłych miesiącach.

https://aqicn.org/city/poland/gdansk/gdynia-dabrowa/pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sobie wyobrażasz regulacje w sprawie pieców na węgiel w zależności od stanu powietrza w danym miejscu? W jednej dzielnicy jest gorzej, to zakaz, a w drugiej trochę lepiej, to sobie kopćcie na zdrowie? A następnego dnia odwrotnie?

Zresztą spójrz na zapisy z innych punktów pomiarowych. Też są zanieczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w końcu można spalać bez smogu czy nie? Ja wiem, że na południu Polski są problemy, ale na północy niekoniecznie. A rozwiązania przyjęto jak by w całym kraju ludzie dusili się od samego wyjścia z domu. Sam piszesz, ze Rybnik sobie poradził wcześniej. Skoro tak, to dlaczego przyjęto powszechne drakońskie przepisy? Jak Gdynię zalała cofka z morza, to na Śląsku chyba nikt nie będzie na wszelki wypadek zbudował falochronu, prawda?

 

Węgiel teoretycznie może być spalany czysto, tylko w praktyce niewielu to potrafi.

Z pretensjami o "drakońskie przepisy" zwróć się do władz swego województwa.

Albo miasta

 

Ja z efektów Śląskiej Ustawy Antysmogowej jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają regulacje np poziomu hałasu od jednostek zewnętrznych powietrznych pomp ciepła? W całym kraju wolno albo nie wolno czy może indywidualnie się podchodzi do tego tematu?

 

O ile wiem norma poziomu pomiaru mocy akustycznej i maksymalne jej wartości jest jedna w całej Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem norma poziomu pomiaru mocy akustycznej i maksymalne jej wartości jest jedna w całej Polsce

I jednostka zewnętrzna nie ma prawa zmienić swojej charakterystyki akustycznej już po zainstalowaniu? Po kilku latach wiatraczki potrafią tak hałasować, jakby ktoś w nie patykiem rzucił. I co wtedy się dzieje? Pytam serio: co się stanie, gdy już 90% kotłów zostanie wymienione na (tanie) powietrzne pompy ciepła?

 

NB, hałas charakteryzowany jest też czasem trwania, stąd np strzelnice mogły być instalowane nawet w środku miasta (dźwięk wystrzału jest bardzo krótkotrwały) :-) Moze się to zmieniło teraz, nie wiem. Takie uciążliwe działalności można spisać na kilku stronach A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowy wywód pseudo-logiczny.

Lasy rosną a ludzie wycinają co daje kasę.

Spalanie drewna jest OZE tylko w niedouczonych umysłach

Prawdopodobnie zostało to wymyślone przez leśne lobby.

 

Węgiel się spala ale ciągle go przybywa na hałdach bo go nieustannie wydobywają z ziemi :)

Wystarczy przejść się po hałdach i po składach węgla. ;)

 

Można spalać drewno odpadowe i po produkcyjne ale nie można wycinać drzew w celu spalania.

 

Równie dobrze można być spalać meble i mówić że to jest OZE bo za chwilę kupię nowe meble więc jest to odnawialne źródło ;)

 

Drewno szybciej się spala niż rośnie.

 

Więc nie ogrzewaj domu , ponieważ energię elektryczna też trzeba produkować , gaz wydobywać lub cokolwiek co tam spalasz u siebie.

 

ps. Człowiek wycina , wycina i jakoś wyciąć nie może. A teraz ograrnij umysłem jakby przemysł drzewny ograniczyć ile przybywałoby drewna na świecie.

Dlaczego w Twoim umyśle silniejsza jest chęć zarobku niż przetrwania ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...