Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koniec ogrzewania gazem jest bliski.


Barnabasz

Recommended Posts

Chciałem się Państwa zapytać jak zaopatrujecie się w informacje, które donoszą, że nasza kochana unia wprowadza od 2027 roku kolejny haracz za ogrzewanie gazem, czyli już wysokie rachunki za gaz ( odmrożenie cen gazu) będą jeszcze wyższe po to, aby w 2040 roku całkowicie od gazu odejść jako źródła ogrzewania mieszkań, kamienic i domów.

 

Mam mieszkanie, które jest ogrzewane gazem - rachunki będą co raz wyższe mam piec 2 obiegowy tzn. grzeje wodę oraz grzejniki w mieszkaniu. Jaka jest alternatywa dla takich ludzi jak ja ? Nie mogę zainstalować paneli bo w bloku to nie możliwe ani pompy ciepła bo nie ma gdzie. W miejsce pieca gazowego mam wstawić prądożerny boiler ? Jakie są Państwa przemyślenia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W miejsce pieca gazowego mam wstawić prądożerny boiler ? Jakie są Państwa przemyślenia na ten temat.

Nie możesz wstawić bojlera. A co do wycofania się z gazu, to jeszcze nie wiadomo jak będzie, bo walka i przepychanki z UE trwają. Póki co ogłosili zbanowanie gazu, tak jak kiedys ogłosili, że gaz jest ultra ekologiczny, nawet bardziej od atomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walka i przepychanki z UE trwają.

 

Przepychanki się skończyły i dyrektywa została już dosyć dawno temu przegłosowana.

 

W Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie w sprawie zmian w dyrektywie dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Nowelizację przyjęto przy 370 głosach "za" i 199 "przeciw". 46 europarlamentarzystów wstrzymało się od głosu.[...] Do 2040 roku należy całkowicie wycofać kotły na paliwa kopalne. Do paliw kopalnych zaliczamy węgiel, ropę i gaz ziemny.

 

Od 2025 roku nie będzie można dotować niezależnych kotłów na paliwa kopalne.

 

Jaka jest alternatywa dla takich ludzi jak ja ? Nie mogę zainstalować paneli bo w bloku to nie możliwe ani pompy ciepła bo nie ma gdzie. W miejsce pieca gazowego mam wstawić prądożerny boiler ? Jakie są Państwa przemyślenia na ten temat.

 

Bojler kotła nie zastąpi. Jak jest miejsce na bojler to i PC się zmieści.

A co do meritum - czekaj. Co będzie najlepszą alternatywą za kilka(naście lat trudno zgadywać.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od wątku politycznego i kto na kogo głosował szukam raczej jakieś podpowiedzi co taka osoba jak ja która mieszka w bloku 3 piętrowym i nie ma możliwości zamiany gazu na coś co w domach jednorodzinnych ma szanse bytu jak pompa ciepła.

Myślicie, że spółdzielnia może coś w tym kierunku zrobić albo miasto podłączy do sieci miejskiej ? Zastanawiam się w Szczecinie jest tak dużo kamienic...co z nimi ?

 

Edit wiem, że sporo czasu jeszcze, ale nie chcę obudzić się z ręką w nocniku.

Co do gazu to też odmrażają ceny a plus to, że po 27 roku wejdzie ETS to ja nie wiem ile będą wychodzić rachunki za gaz. Teraz miałem około 350zł za 2 miesiące i okaząło się, że 1000 zł niedopłaty czyli teraz będę płacił prawie 500 zł za 2 miesiące a po 27 roku ile 700-1000 zł ? Tragedia.

Edytowane przez Barnabasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Państwa zapytać jak zaopatrujecie się w informacje, które donoszą, że nasza kochana unia wprowadza od 2027 roku kolejny haracz za ogrzewanie gazem, czyli już wysokie rachunki za gaz ( odmrożenie cen gazu) będą jeszcze wyższe po to, aby w 2040 roku całkowicie od gazu odejść jako źródła ogrzewania mieszkań, kamienic i domów.

 

Mam mieszkanie, które jest ogrzewane gazem - rachunki będą co raz wyższe mam piec 2 obiegowy tzn. grzeje wodę oraz grzejniki w mieszkaniu. Jaka jest alternatywa dla takich ludzi jak ja ? Nie mogę zainstalować paneli bo w bloku to nie możliwe ani pompy ciepła bo nie ma gdzie. W miejsce pieca gazowego mam wstawić prądożerny boiler ? Jakie są Państwa przemyślenia na ten temat.

 

Zanim zaczniesz siac panikę poczytaj choć trochę o co chodzi i nie durnych pismaków którzy wietrzą tania sensację.

 

Po pierwsze dyrektywa o której mówisz nie zabrania stosowania kotłow gazowych czy olejowych. Dyrektywa mówi o odejściu od paliw kopalnych. Metan możena bez problemu uzyskiwać choćby w procesie fermentacji odpadów w biogazowniach i taki gaz bedzie jak najbardziej dopuszczony.

Po drugie sznujące się firmy kotlarskie już dziś mają kotły które mogą współspalać wodór (niektórzy do 20% inni nawet do 100%) takiepaliwo też nie będzie traktowane jako paliwo kopalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od wątku politycznego i kto na kogo głosował szukam raczej jakieś podpowiedzi co taka osoba jak ja która mieszka w bloku 3 piętrowym i nie ma możliwości zamiany gazu na coś co w domach jednorodzinnych ma szanse bytu jak pompa ciepła.

Myślicie, że spółdzielnia może coś w tym kierunku zrobić albo miasto podłączy do sieci miejskiej ? Zastanawiam się w Szczecinie jest tak dużo kamienic...co z nimi ?

 

Edit wiem, że sporo czasu jeszcze, ale nie chcę obudzić się z ręką w nocniku.

Co do gazu to też odmrażają ceny a plus to, że po 27 roku wejdzie ETS to ja nie wiem ile będą wychodzić rachunki za gaz. Teraz miałem około 350zł za 2 miesiące i okaząło się, że 1000 zł niedopłaty czyli teraz będę płacił prawie 500 zł za 2 miesiące a po 27 roku ile 700-1000 zł ? Tragedia.

 

czemu nie ma możliwości podłączenia do PC???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że spółdzielnia może coś w tym kierunku zrobić albo miasto podłączy do sieci miejskiej ? Zastanawiam się w Szczecinie jest tak dużo kamienic...co z nimi ?

.

 

Miasto powinno było przedstawić taką ofertę waszej spółdzielni już dawno temu. O to będzie teraz wnioskować Polska - o pieniądze na modernizację systemów grzewczych - i miasto oraz dostawca ciepła powinni się starać o te pieniądze dla rozbudowy infrastruktury ciepłowniczej.

 

Kamienice i obiekty zabytkowe nie podlegają pod planowane ustawy o ograniczaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo czy jutro otworzymy oczy i mamy sie martwic co bedzie w 2040? to jeszcze szesnascie lat, cos wymysla, nie jestes sam zreszta , takich jak ty sa tysiace jak nie miiony, jak beda tak przyciskac srube to ludzie wyjda na ulice (myle sie?)

 

Nie wyjdą na ulicę bo każdy z nas będzie już żebrakiem na garnuszku państwa jak już nam wszystko odbiorą całą własność ,nie będziesz miał nic ale będziesz szczęśliwy ,wydaje się że tego nie odwołali,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wstawić na balkon kocioł zgazowujący drewno :) na 3 piętrze będzie się ładnie prezentowało - no i będzie dzierżył palmę pierwszeństwa.

Jakby się dogadać z sąsiadem to u niego można drewno trzymać i sezonować ;)

Aż dziw że ktoś.MD tego nie zaproponował ;)

 

No i nowobogacko by było ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musi miec jednostke zewnątrzną u siebie na dzialce??? a musi miec pompe u siebie w bloku??? a to nie może kupic ciepła od kogoś kto ma miejsce na rzeczoną pompę??? ludzi nie przesadzajcie

 

Jaja sobie robisz takim teksem? Facet mieszka w bloku i pisze, ze nie może zainstalować PC z powodu technicznych ograniczeń. Co mu proponujesz? Ciągnięcie ciepła z jakiejś PC zamontowanej poza blokiem?

 

Być moze spółdzielnia coś wymyśli, jako zbiorcze ciepło. Ale moze nie. Nie znamy spółdzielni a autor szuka pomysłów na dziś. Na razie ma indywidualny kocioł grzewczy a nie centralne.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś argumenty merytoryczne bez epitetów ?! czy to zbyt daleko idące oczekiwanie ?

To było w kontekście posta #2 - pellet czy gaz ziemny w domu - a gość pyta o mieszkanie na 3 piętrze - więc w sam raz na pellet, co prawda w pierwszym poście nie było 3 piętra - ale mimo wszystko pellet do mieszkania .....

 

Sieć grzewcza miejska jest jakąś alternatywą, ale jak widzę ile to kosztuje to czy ja wiem ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że mało widziałeś. Ludzie z konieczności nawet w blokach (bloki są różne) palą drewnem w zwykłych śmieciuchach umieszczonych w łazienkach i noszą codziennie drewno.

 

Serio?

A eko-spaliny wypuszczają na salon czy wędzą dymem kiełbasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...