Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Znikające tematy


stos

Recommended Posts

7 godzin temu, Juan napisał:

A temat o samochodach elektrycznych skasowany, bo?

Kapitulacja przed kilkoma trollami i cięcie siekierą całych tematów to jest porażka na całej linii. Szkoda czasu na forum, gdzie merytoryczne posty lecą do kosza hurtem, razem z trollami.

Płatny moderator policzy sobie za czas ślęczenia przy wątku i odsiewania śmieci od wartościowych wpisów. 

 

7 godzin temu, d7d napisał:

Brak możliwości edycji swojego postu po 5 minutach (lub nawet szybciej) to kolejna porażka nowej odsłony FM.

To akurat jest zaleta, bo bywali tacy co w sytuacji, gdy dyskusja zaczynała się robić przepychanką nagle zmieniali treści kilkunastu postów wstecz, wybielając w ten sposób swój udział w awanturze i unikając kary moderacji. Albo zaprzeczając, że kiedykolwiek napisał bzdurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Elfir napisał:

To akurat jest zaleta, bo bywali tacy co w sytuacji, gdy dyskusja zaczynała się robić przepychanką nagle zmieniali treści kilkunastu postów wstecz, wybielając w ten sposób swój udział w awanturze i unikając kary moderacji. Albo zaprzeczając, że kiedykolwiek napisał bzdurę.

Tak może bywa, dlatego warto cytować co "cenniejsze" wpisy.

Miałem na myśli normalną edycję spowodowaną literówkami lub błędami ortograficznymi i dopiski typu PS.

PS Forum "uczy" jak pisać z błędami ortograficznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fotohobby napisał:

Frofo007 zniknął z Forum (why ?coś mnie ominęło ?) a wraz z nim wszystkie jego posty i tematy, które założył.

Myślę, że jak ci zależy, to możesz założyć kontynuację 

Zniknął z FM.

Można założyć temat "elektryki" bo jest pasjonujący. :)

Tyle było ciekawych wpisów i już ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, d7d napisał:

 

Niestety nowa odsłona FM nie pokazuje numerów postów.

Nowa odsłon FM to porażka.

Brak Moderatorów (ze sztucznie wymyślonego powodu) to tez porażka FM.


 

O braku numeracji postów już pisałem/zgłaszałem wcześniej i cisza.

Nowa odsłona FM to nie porażka, wina leży po stornie programistów którzy jak ślepy koń wkleili nowy program i nie moderowali go do potrzeb forum. Jest mnóstwo for  bazujący na takim programie jak forum FM i tam jest wszystko bardziej dopracowane i wszystko trybi.

Co do moderatorów a raczej ich braku tonie wiem skąd Redakcja wzięła przepis bo na innych forach moderatorzy są i jakoś prawo tamtej administracji nie zabroniło, więc sprawdza się stare porzekadło że prawo mamy jedno tylko każdy inaczej je interpretuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elfir napisał:

To akurat jest zaleta, bo bywali tacy co w sytuacji, gdy dyskusja zaczynała się robić przepychanką nagle zmieniali treści kilkunastu postów wstecz, wybielając w ten sposób swój udział w awanturze i unikając kary moderacji. Albo zaprzeczając, że kiedykolwiek napisał bzdurę.

Dlatego wtedy było warto cytować takiego delikwenta bo cytat nie znikał pomimo moderacji czy nawet skasowania postu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, henrykow napisał:

O braku numeracji postów już pisałem/zgłaszałem wcześniej i cisza.

Nowa odsłona FM to nie porażka, wina leży po stornie programistów którzy jak ślepy koń wkleili nowy program i nie moderowali go do potrzeb forum. Jest mnóstwo for  bazujący na takim programie jak forum FM i tam jest wszystko bardziej dopracowane i wszystko trybi.

Co do moderatorów a raczej ich braku tonie wiem skąd Redakcja wzięła przepis bo na innych forach moderatorzy są i jakoś prawo tamtej administracji nie zabroniło, więc sprawdza się stare porzekadło że prawo mamy jedno tylko każdy inaczej je interpretuje.

1. I nic się nie dzieje.

2. Jednak to porażka bo mało kogo obchodzi po czyjej stronie leży wina. Czy programistów czy założeń Redakcji. Efekt jest jeden - jest gorzej niż było. W innych Forach, jak piszesz, nie ma tych problemów.

3. Moderatorzy a dokładniej to ich brak jest wymysłem (ładnej - "interpretacją") Redakcji lub innych Zarządzających FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, d7d napisał:

Zniknął z FM.

Można założyć temat "elektryki" bo jest pasjonujący. :)

Tyle było ciekawych wpisów i już ich nie ma.

Zniknięcie Frofo007 z forum to uczciwa cena za utratę tego i innych wątków. Ale drugi raz już mi się nie będzie chciało prowadzić tej samej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Elfir napisał:

To akurat jest zaleta, bo bywali tacy co w sytuacji, gdy dyskusja zaczynała się robić przepychanką nagle zmieniali treści kilkunastu postów wstecz,

Przed tym zabezpiecza odpowiednie cytowanie. Za to uniemożliwienie edycji wpisu uniemożliwia robienie "vademecum" w pierwszym poście wątku i aktualizację wiedzy czy jej rozszerzanie. To wprowadza bałagan i zmniejsza czytelność.

Wcięło mi swego czasu hosting (nostrada przestała działać) przez co wiele wpisów, bez obrazków, stało się nieczytelnych. Wtedy to poprawiłem - teraz nie mógłbym. A padło też wiele obrazków przy migracji. I naprawić tego nie można.

Nie raz i nie dwa się też myliłem i brak możliwości poprawy błędu, zwłaszcza w długich wątkach, to zło wcielone.

Taki ostatni przykład, który pokazuje kilka problemów:

 

Problemy:

1. Z migracją. W tym poście nie widać obrazka, do którego się odnoszę.

2. Z migracją. Nie ma "strzałki" prowadzącej do cytowanego posta a jest to ten post, w którym, jak widać obrazki są

3. Z migracją. Jestem na 100% pewien, że przed napisaniem tego posta z 6 lipca wyedytowałem pierwotny post - o ten. Tymczasem jest on w formie pierwotnej. Dziwne to, że nowy post jest, a stary, wyedytowany wcześniej, jest w formie sprzed edycji. Może mi ktoś nie wierzyć na słowo, ale w moich plikach ma fotki, które wstawiłem do edytowanego posta.

4. brak możliwości edycji. Teraz mój post wprowadza w błąd i nie mogę tego poprawić. Nawet, jak teraz napiszę nowy post z poprawnym wynikiem pomiarów, to kto w gąszczu wpisów to wyłowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Juan said:

Zniknięcie Frofo007 z forum to uczciwa cena za utratę tego i innych wątków. Ale drugi raz już mi się nie będzie chciało prowadzić tej samej dyskusji.

Ja fanem Frofo007 nie byłem ale uważam że każdy ma prawo do swoich opinii i przekonań.

Kasowanie użytkownika i jego wszystkich wpisów, niezależnie od ich meteorytyki wygląda na powrót PRL-u, ideologii słusznie minionej.

Nikt Ci nie kazał prowadzić z nim dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie i przekonania każdy może mieć i może je wyrażać. Niedopuszczalne jest notoryczne obrażanie dyskutantów. Moderatorzy takie wpisy kiedyś kasowali a forumowicz pewnie otrzymywał ostrzeżenia. Obecnie nie ma moderatorów i hulaj dusza.

Może Redakcja (?) wyjaśni powód dla którego zniknęły wszystkie tematy założone przez @Frofo0007 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, d7d napisał:

1. I nic się nie dzieje.

2. Jednak to porażka bo mało kogo obchodzi po czyjej stronie leży wina. Czy programistów czy założeń Redakcji. Efekt jest jeden - jest gorzej niż było. W innych Forach, jak piszesz, nie ma tych problemów.

Ad1) Jak ze wszystkimi zgłaszanymi problemami przez użytkowników.

Ad2) Jeden z plusów to wg mnie jest to że łatwiej można tu pisać, wklejać fotki, filmiki i cytować wielokrotnie różnych użytkowników w jednym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kaizen napisał:

Nie raz i nie dwa się też myliłem i brak możliwości poprawy błędu, zwłaszcza w długich wątkach, to zło wcielone.

Nie wierzę a jestem wierzący TY się myliłeś?? Pierwszy raz widzę że przyznajesz się do błędów, brawo Ci za to szczerość tylko nie wiem czy ta szczerość jest celowa czy przez pomyłkę:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stos napisał:

Ja fanem Frofo007 nie byłem ale uważam że każdy ma prawo do swoich opinii i przekonań.

Kasowanie użytkownika i jego wszystkich wpisów, niezależnie od ich meteorytyki wygląda na powrót PRL-u, ideologii słusznie minionej.

Nikt Ci nie kazał prowadzić z nim dyskusji.

A skąd wiesz że Frota007 wykasowali? może on sam z żalu że na niego donieśli podziękował za udział na FM.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, henrykow said:

A skąd wiesz że Frota007 wykasowali? może on sam z żalu że na niego donieśli podziękował za udział na FM.

Jeśli po kilku minutach nie można już edytować to w jaki sposób mógł on sam wykasować wszystkie swoje wpisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kaizen napisał:

 

4. brak możliwości edycji. Teraz mój post wprowadza w błąd i nie mogę tego poprawić. Nawet, jak teraz napiszę nowy post z poprawnym wynikiem pomiarów, to kto w gąszczu wpisów to wyłowi?

I tak rzadko kto czyta wpisy od początku istnienia długiego wątku. Przejrzy ostatnie kilka postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...