Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dobór pompy ciepła, zapotrzebowanie na moc 4,4KW?


arturpucz

Recommended Posts

3 minuty temu, fotohobby napisał:

Wiedzę, że już nie ma zdjęcia :)
Na szczęście w cytacie pozostało

Co wnosiło to zdjęcie ? wstawiłem tak sobie ale dyskusja zjechała nie w tę stronę ,miało być o pompie 4kw defrostach itp a zrobił się gnój więc ja wycofuję swój gnój a inni ??? zwłaszcza jeden lewak świetnie go napędza choć nie wem o czym tam pisze bo jest w ignorowanych ale prawie pewien jestem że wie lepiej co ja mam i jak mam niż ja sam.

masz coś o pompie 4kw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ralapo napisał:

Rachunki za prąd, żywotność pompy i to czy w ogóle będzie poprawnie działać. Już o tym pisałem na poprzedniej stronie. Przy grzejnikach jak jest ciepło na zewnątrz i pompa będzie miała wtedy minimum np 4kw mocy to jak damy temperaturę na grzejniki taką żeby oddawały 2,5kw np 35 stopni to zostaje 1,5kw nadwyżki. I teraz jak masz tylko 10l wody to po chwili te 35 stopni zostanie przekroczone i sprężarka się wyłączy i będzie czekać aż woda się ochłodzi. I za kilka minut będzie kolejny cykl który znowu potrwa tylko chwilę. Jak tak zostawisz to sprężarka zaliczy setki cykli dziennie i długo nie pożyje. Żeby temu zapobiec trzeba wtedy podnieść temperaturę na grzejniki np do 45 stopni żeby ta nadwyżka była mniejsza albo żadna i wtedy nie będzie taktowania, ale zużycie prądu mocno wzrośnie. A defrost na 10l to pewnie nawet z grzałką się nie zrobi, bo ona ma tylko 3kw mocy i nie zapobiegnie wychłodzeniu wody.

Dużo masz racji w tym co mówisz ,kaloryfery i pompa ciepła niezbyt do siebie pasują niestety a jak ktoś na siłę musi lub chce to tu bufor jest niezbędny odwrotnie do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prokurator napisał:

Do czego pijesz ? tu nie rozmawiamy o mojej pompie moja to moja a tu mówimy o pompie 4kw (tego lewka mam w ignorowanych więc nie wiem co on tam wygaduje).

Jeżeli jestem "lewakiem" to przeglądając twój profil Bert

na fejsbóczku i wklejane na profil memy zostaje mi tylko cytat z CK Dezerterzy:

 

 

🤣

 

 

Wracając do tematu, znowu kasowanie "dowodów" jak coś idzie nie po myśli!

Znowu robisz z siebie idiotę, zaraz znowu znikniesz i pojawisz się z nowym nickiem tłumacząc to awarią komputera, skleroza, albo jeszcze czymś innym. Rozumiem, że emeryt mas swoje prawa, ale może notesik Ci do haseł kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ratpaw napisał:

Tam, mam już pompę do cwu i będą z niej zasilane jedynie drabinki w łazience i suszarni (oraz CWU). Przy tak taniej pompie heiera kombinowanie z ogrzewaniem całego domu z cwu + GWC jest kompletnie bezsensowne. No ale kto mógł przewidzieć, że pompy stanieją do kilku dniówek :D

Jak pokazały sie pompy kaisai arctic 6kW po 5500 to chciałem brać. Ale dostałem odpowiedź że juz nie ma. W sumie to dobrze bo ona jest sporo za mocna do mojego domu. 

Teraz jak Haier obniżył ceny to już nie ma co czekać. Mala tania pompa, bez grzałek. Dla mnie ideał tym bardziej że nie będzie grzała CWU. Nawet gdyby wytrzymała tylko 10 lat to płakał nie będę. 

Na rynku musi być fajny zastój albo jest za dużo urządzeń na magazynach. Chyba ze kroi się jeszcze coś innego o czym wiedzą już producenci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prokurator napisał:

Ty ogarnij się może latem przy plus 30 co ? kombinujesz jak koń pod górkę :lol2:

 

W dniu 11.10.2024 o 13:09, prokurator napisał:

Ty faktycznie masz coś nie h   Nie patrzeć na COP zCWU bo czujnik mam w złym miejscualo z łepetynką co ? ten sam gnój robiłes na tym drugim forum.

Do tego wstawiłeś zdjęcie z COP=6,9x i 6,1x. Teraz po edycji zdjęcie zostało usunięte przez Ciebie. Dlaczego?

IMG_20241011_132350.jpg

Więc to Ty coś kombinujesz, mieszasz i przeinaczasz.
Podaj warunki w których ta pompa uzyskuje COP=6,9 i COP=6,1.

Pytałem normalnie w jakich warunkach ten COP został osiągnięty i przez jaką pompę ciepła.

Normalne PC w normalnych warunkach nie osiągają takich COP'ów.

To Ty robisz bałagan w temacie.

 

Jestem zainteresowany PC dlatego temat COP=6,1 jest dla mnie interesujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d7d napisał:

 

Do tego wstawiłeś zdjęcie z COP=6,9x i 6,1x. Teraz po edycji zdjęcie zostało usunięte przez Ciebie. Dlaczego?

IMG_20241011_132350.jpg

Więc to Ty coś kombinujesz, mieszasz i przeinaczasz.
Podaj warunki w których ta pompa uzyskuje COP=6,9 i COP=6,1.

Pytałem normalnie w jakich warunkach ten COP został osiągnięty i przez jaką pompę ciepła.

Normalne PC w normalnych warunkach nie osiągają takich COP'ów.

To Ty robisz bałagan w temacie.

 

Jestem zainteresowany PC dlatego temat COP=6,1 jest dla mnie interesujący.

No przecież mówię aby gnoju nie robić usunąłem bo nie o mojej pompie mowa ,to tak ciężko zrozumieć ? po co o mojej pompie ? zrobiłem bład dając zdjęcie więc go naprawiłem .koniec tematu o mojej pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sito napisał:

Jak pokazały sie pompy kaisai arctic 6kW po 5500 to chciałem brać. Ale dostałem odpowiedź że juz nie ma. W sumie to dobrze bo ona jest sporo za mocna do mojego domu. 

Teraz jak Haier obniżył ceny to już nie ma co czekać. Mala tania pompa, bez grzałek. Dla mnie ideał tym bardziej że nie będzie grzała CWU. Nawet gdyby wytrzymała tylko 10 lat to płakał nie będę. 

Na rynku musi być fajny zastój albo jest za dużo urządzeń na magazynach. Chyba ze kroi się jeszcze coś innego o czym wiedzą już producenci...

Na haiera nie będziesz narzekał bądź tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ralapo napisał:

A co jest dziwnego w takich copach? Przy podłogówce i +10 na zewnątrz spokojnie wyjdzie powyżej 6, tak samo przy cwu w lato jak jest wychłodzony zbiornik i +25 na zewnątrz.

Tak może wyjść. Trzeba tylko podać parametry dla których ten COP "wychodzi". Te parametry które podałeś nie mają nic wspólnego z normowymi COP'ami.

Takie COP'y bez warunków pracy to zwykła ściemka i tylko myli czytelników.

 

PS Dobre PC w określonych normowych warunkach osiągają np. COP=4,0 a tu wyskakuje facet i pisze, że jego PC samoróbka z klimatyzacji osiąga COP=6,9. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, prokurator napisał:

Co wnosiło to zdjęcie ? wstawiłem tak sobie ale dyskusja zjechała nie w tę stronę ,miało być o pompie 4kw defrostach itp a zrobił się gnój więc ja wycofuję swój gnój a inni ??? zwłaszcza jeden lewak świetnie go napędza choć nie wem o czym tam pisze bo jest w ignorowanych ale prawie pewien jestem że wie lepiej co ja mam i jak mam niż ja sam.

masz coś o pompie 4kw ?

Jak go masz w ignorowanych to po co o tym wspominasz ?

Znowu wchodzisz w wątek i robisz off-top z politycznymi wtrętami typu lewak.
Chyba znów trzeba będzie fatygować moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, d7d napisał:

Tak może wyjść. Trzeba tylko podać parametry dla których ten COP "wychodzi". Te parametry które podałeś nie mają nic wspólnego z normowymi COP'ami.

Takie COP'y bez warunków pracy to zwykła ściemka i tylko myli czytelników.

 

PS Dobre PC w określonych normowych warunkach osiągają np. COP=4,0 a tu wyskakuje facet i pisze, że jego PC samoróbka z klimatyzacji osiąga COP=6,9. :D

 

Co to jest normowy cop? Jakich warunków oprócz temperatury zewnętrznej i temperatury wody jeszcze potrzebujesz? Grzejąc wychłodzony zbiornik cwu w lato, kiedy na zewnątrz jest 25 stopni,  na początku grzania wylot z pompy ma 20 stopni, a na końcu grzania dochodzi do 50, co daje średnią temperaturę 35. Znalazłem tabelkę z cop panasonica tcap 9kw i on dla zewnętrznej 25 i wody 35 ma cop 7,95. To jakim niespotykanym wydarzeniem jest to że facet miał cop powyżej 6? Sam takie mam w lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fotohobby napisał:

Jak go masz w ignorowanych to po co o tym wspominasz ?

Znowu wchodzisz w wątek i robisz off-top z politycznymi wtrętami typu lewak.
Chyba znów trzeba będzie fatygować moderację

Dla ciebie to norma fatygowanie redakcji no to działaj na co czekasz jesteś wielki jak twój kumpel jeden drugiego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ralapo napisał:

Co to jest normowy cop? Jakich warunków oprócz temperatury zewnętrznej i temperatury wody jeszcze potrzebujesz? Grzejąc wychłodzony zbiornik cwu w lato, kiedy na zewnątrz jest 25 stopni,  na początku grzania wylot z pompy ma 20 stopni, a na końcu grzania dochodzi do 50, co daje średnią temperaturę 35. Znalazłem tabelkę z cop panasonica tcap 9kw i on dla zewnętrznej 25 i wody 35 ma cop 7,95. To jakim niespotykanym wydarzeniem jest to że facet miał cop powyżej 6? Sam takie mam w lato.

Daj im spokój skoro oni nie mają pomp a wiedzą lepiej od nas.   mógłbym im zrobić kolejną fotkę dziś rano było 4 stopnie na plusie ale tego nie zrobię bo nie .

Edytowane przez prokurator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, d7d napisał:

 

Do tego wstawiłeś zdjęcie z COP=6,9x i 6,1x. Teraz po edycji zdjęcie zostało usunięte przez Ciebie. Dlaczego?

IMG_20241011_132350.jpg

Więc to Ty coś kombinujesz, mieszasz i przeinaczasz.
Podaj warunki w których ta pompa uzyskuje COP=6,9 i COP=6,1.

Pytałem normalnie w jakich warunkach ten COP został osiągnięty i przez jaką pompę ciepła.

Normalne PC w normalnych warunkach nie osiągają takich COP'ów.

To Ty robisz bałagan w temacie.

 

Jestem zainteresowany PC dlatego temat COP=6,1 jest dla mnie interesujący.

Widać nie orientuejsz się zbytnio , pierwsze z lewej to COP aktualny w danej chwili a druga rubryka to COP z całego okresu średnie  po prawej COP z CWU ale jak wspominałem mam czujnik źle założony tzn kapilara nie z testrony rury zwykłe przeoczenie w ferworze walki ,latem się zmieni ale puki co nie widzę potrzeby ogladania COP z bojlera skoro wiem że ok 1kwh potrzeba aby zagrzać uzupełnić bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...