Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

to czemu sama postawiła pani klocka, zamiast pięknej parterówki bez znienawidzonych schodów ? :D

 

Z powodu mikroskopijnej działki na której parterówka by się nie zmieściła. Tym bardziej z własnego doświadczenia wiem ze schody to zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tez mam wjazd od zachodu i dom w malinowkach zostawilbym tak jak jest tj okna szczytowe salonu i dwoch pokoi na gorze skierowane na poludnie, odwrotnie chyba bedzie slabo bo od wrzesnia do marca zero slonca w salonie i prawdopodobnie ciagle sztuczne swiatlo. Jesli ktos zaargumentuje to ze latem będzie parówa to zawsze mozna wstawic od poludnia rolety zewnetrzne, od upalu idzie sie odgonic, a w ustawieniu lustrzanym to bedziemy tesknic za sloncem w sezonie jesien zima.

 

Zalezy czy od wschodu nie masz blisko do sasiada, bo duze okno tarasowe jesli latasz w samych majtkach po domu bedzie wiecznie zasloniete :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz sąsiedztwo? wymiary działki? Chodzi o to by rozmieszczenie okien zapewniało odpowiednie nasłonecznienie i prywatność.

 

Nie ma wgl sąsiedztwa. Same pola a od północy działki jest las, więc prywatność jest na 100% zachowana i raczej brak perspektywy że ktoś się tam wybuduje. To jest wyludniona wieś 90% to emeryci. Szerokość działki 24 metry długość 120 metrów, ja 100 metrów od drogi chce się budować więc taki długi wjazd przez działkę będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, nie będę układał kostki na takiej długości, pewnie coś takiego zrobimy https://www.olx.pl/d/oferta/kruszywo-drogowe-grys-16-22mm-tluczen-CID628-IDc7yVr.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=3 jak tutaj na zdjęciach widać.

 

Krawężniki i w środku takie kamyczki. Wiadomo dosyć gruba warstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wybrałabym projekt z dużym dodatkowym pokojem na parterze, który za kilka lat będzie można przekształcić w normalną sypialnię, kiedy schody się znudzą i zaczną męczyć Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zgadzam, dzieci mogą mieszkać na górze a wy na dole w pokoju, choć uważam że jak dwa razy dziennie komuś ciężko pokonać trzynaście stopni to może powinien zadbać o swoją kondycję fizyczna lub udać się do lekarza.

Nawet na parterze w bloku trzeba pokonac trzy stopnie do klatki i osiem do drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Poszukuję projektu domu dwupokoleniowego czyli rodzina 2+2 i seniorzy 2. Problem dotyczy projektu który ma warunki.

Dom:

-osobne wejścia

-seniorzy na parterze 2 pokoje + salon z kuchnią + łazienka

-po mojej stronie kotłownia 3 pokoje +salon z kuchnią + łazienka

-160-180m2 powierzchni użytkowej

-brak garażu

Przeszukuję już dłuższy czas gotowe projekty ale nic nie pasuje do tych warunków. Nawet przy dużych zmianach nie daje to pełnej satysfakcji. Już nawet zastanawiam się nad projektem indywidualnym. Moje pytanie czy ktoś może z forum spotkał podobny projekt domu ? Czy mam sobie dać spokój i iść do architekta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakładasz przestawianie ścian i okien w projekcie gotowym to np.:

 

projekt Hanka z którego da się wykroić dwa mieszkania i to z niezależnym systemem CO:

https://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-hanka-3-jj92/

 

f0147e30b33b91aa.jpg

 

Przy czym wiatę można usunąć w czasie adaptacji.

 

Kocioł zintegrowany z zasobnikiem w mieszkaniu seniorów można dać we wnęce w łazience (oznaczone CO),

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Zasiadamy do budowy kolejnego domu.

 

Planujemy zmieścić się w 70-85 m2 z 2-3 sypialniami + salonem z kuchnią + łazienką + pomieszczeniem technicznym.

 

Najważniejszym jest kryterium kosztów budowy. Preferowana murowana, tradycyjna. Instalacje maksymalnie bezobsługowe. Brak prac własnych (jeśli budżet pozwoli). Dach dwuspadowy, CO = PC PW,

 

https://www.extradom.pl/projekt-domu-irysowka-WRN1512

 

Ktoś budował podobne małe domki 70m2?

Podzielicie się doświadczeniem?

Może ktoś skomentuje założenia projektowe?

 

Do stanu deweloperskiego 400 tys. da radę? Wykończenie ok. 100k. Start 2024.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunków, w portfel Ci nie zaglądam :no:

 

Zarzuć sytuację, napisz coś o stylu życia, do czego te pokoje mają być i czy na pewno obok siebie, ze wspólną łazienką. Zastanów się, czy nie lepiej pójść w domek skandynawski - wejście od razu do przestrzeni dziennej, a pokoje np po lewej i prawej stronie, z własnymi miniłazienkami. Nie ma komunikacji.

Pracownia MIDI Piotr Karaś sporo tego miała na swoich stronach, teraz widzę wymiotło te projekty, ale mogę narysować z pamięci odręcznie (potem, teraz nie mam czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...