Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem jeszcze na takim etapie budowy, że mógłbym sobie doprowadzić zasilanie 230V gdzieś w okolice podbitki. Na wszelki wypadek, gdybym w przyszłości potrzebował pastucha na kuny.

Czy warto to teraz zrobić?

Czy może realizuje się to w inny sposób?

 

Zawsze chociaż 1 gniazdo gdzieś przy podbitce / desce czołowej się przyda chociażby jakbyś chciał kiedyś kurtyny świąteczne zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Tak te. Ja zamawiałem tam gdzie taniej . Elektryzator w ogóle z jakiegoś innego sklepu brałem. Wszystko to jest to samo, izolatory, linka (bierz z nierdzewki) itp. Różne są elektryzatory. Ja wziąłem AGRI 4000 - chodzi już drugi rok . Izolatory rynnowe Pomelac - wzięte z najtańszej oferty ze smartem z allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te. Ja zamawiałem tam gdzie taniej . Elektryzator w ogóle z jakiegoś innego sklepu brałem. Wszystko to jest to samo, izolatory, linka (bierz z nierdzewki) itp. Różne są elektryzatory. Ja wziąłem AGRI 4000 - chodzi już drugi rok . Izolatory rynnowe Pomelac - wzięte z najtańszej oferty ze smartem z allegro.

 

Izolatory możesz wydrukować z PET.

Jeśli będziesz kupować takie wkręcane, to od razu kup taką specjalną końcówkę na wkrętarkę - szybciej się wkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te. Ja zamawiałem tam gdzie taniej .

Czyli składałeś zestaw do kupy, a potem sam montowałeś?

Wrzucisz jakieś zdjęcia z Twojego montażu?

Ja na razie patrzyłem na to:

https://www.pastuchy.pl/ogrodzenia-elektryczne-na-kuny/969-pastuch-elektryczny-na-kuny-komplet-na-6-rynien-spustowych-i-pas-podrynnowy-premium.html

Niestety sam materiał tutaj to już 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli składałeś zestaw do kupy, a potem sam montowałeś?

Wrzucisz jakieś zdjęcia z Twojego montażu?

Ja na razie patrzyłem na to:

https://www.pastuchy.pl/ogrodzenia-elektryczne-na-kuny/969-pastuch-elektryczny-na-kuny-komplet-na-6-rynien-spustowych-i-pas-podrynnowy-premium.html

Niestety sam materiał tutaj to już 2000 zł.

 

Tak sam montowałem wszystko. Mniej więcej jak na tych zdjęciach. Nie ma żadnej filozofii jedynie brałem podnośnik do montażu izolatorów i drutu na szczytach bo na drabinę trochę za wysoko :) Zależy jaki duży dom ale materiał pewno wyjdzie w okolicach 1,5 tys- 2 tys. Firmy chcą minimum 5 tyś ( wtedy co ja montowałem a teraz to pewno już drożej) za wszystko.

Nie lubię wrzucać zdjęć domu na fora więc tego nie uczynie :) . Wierz mi , że to nie jest żadna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...