Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elfir

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    49 596
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    64

Zawartość dodana przez Elfir

  1. W projekcie Kaja moim zdaniem szafy w garderobie przy sypialni rodziców są wrysowane węższe niż standardowe 60-tki. I lepiej byłoby zamienić miejscami łazienki tak by sypialnia rodziców miała własną mniejszą. byłoby też lepiej aby kotłownia była między garażem a wiatrołapem a garaż na końcu, ale to zmieniłoby wygląd bryły
  2. okno bezramowe - mocowanie szkła ukryte w ścianie
  3. Najgorsza firma, która promuje się przez spamowanie na forach. nie polecam.
  4. No to pytanie w jakim stanie jest instalacja wodna. No i czy nie zaczęły się procesy gnilne w drewnie gdy to stało bez ogrzewania.
  5. Jak nie masz do umowy dołączonego planu owych "lokalizacji", to można się cieszyć ze w ogóle tynki sa bo przecież surowe ściany też umowa dopuszcza.
  6. Autor pokazuje zdjęcie domu z zewnątrz i na tej podstawie chce podejmować decyzje o remoncie lub renowacji, a czytelnicy, nie znając kompletnie powodów dla których zainteresował się ta nieruchomością, mają mu doradzać w podjęciu decyzji. Więc mu wypisałam co może ciekawego tam spotkać tak na szybko, co mi wpadło na myśl. Trudno na bazie zdjęcia omawiać szczegółowy zakres potencjalnej renowacji.
  7. to, że jakiekolwiek kucie tynków w ścianach aby np. poprowadzić nowa instalację elektryczną, zmiana układu ścian, wilgoć w ścianach będzie wymagać fachowca który ma jakiekolwiek pojęcie jak to naprawić. Nie sądzę by takie tynki były tańsze od maszynowego agregatu - a więc koszty wyższe.
  8. nie wiem czy udało mi się złapać proporcje, bo nie znam wymiarów ścian: Przy wejściu od korytarza regał na dokumenty oraz burko ze składanym blatem (składane jak masz gości). Do biurka dostawiasz krzesło z kompletu stołowego. Dlatego warto wybrać wygodne, tapicerowane krzesło np. coś w tym kierunku: Stół okrągły, bo mniejsza szansa się o niego obić. Kanapę można wstawić w narożniku i może mieć ona wersje leżącą. Obok kanapy można postawić komódkę. Płaski TV na ścianie między wejściem na korytarz a wejściem do kuchni, pod nim mała i płytka szafeczka kryjąca gniazdka, kable, dekoder
  9. Tutaj wątek z botem który w sumie napisał definicję prawidłowo i nawet w temacie wątku jednakże jego wpis nic nie wnosi i jest po angielsku.
  10. tak - kotłownia za garażem. Systemów wentylacji się nie miesza w jednym budynku. Jesli garaż nie będzie ogrzewany będzie miał wentylację grawitacyjną. I teraz komplikuje to układ jeśli w kotłowni miałaby być WM- wentylacja mechaniczna (w sensie rekuperacji, czyli dokładnie mówiąc mechaniczna nawiewno-wywiewna, zrównoważona), bo musisz dać dwoje szczelnych drzwi między garażem a pomieszczeniami z rekuperacją. Możesz też kotłownię zrobić z wentylacją grawitacyjną, ale musisz zacząć się bawić w budowę kominów wentylacyjnych. Robiąc WM nie musisz budować jakichkolwiek kominów w całym domu (poza kominkiem, jeśli chcesz go zachować), nie musisz się bawić w obróbki blacharskie kominów, montować stopni dla kominiarzy itd. Nawet z kotła gazowego można spaliny wyrzucić przez ścianę. Cały system jest bardziej prosty, gdy kotłownia ma połączenie bezpośrednio z domem, a nie przez garaż. Oczywiście, jak zdecydujesz się na grawitacyjną to problem znika. Dlatego zadałam pytanie. Dom jest bardzo duży, ma pralnię, suszarnię. Nie jest projekt obliczony na energooszczędność (a jak pisałam, wyliczenia energii, moim zdaniem, są zbyt optymistyczne) ani na tanie budowanie (okno narożne, duża ilość okien połaciowych)). Funkcjonalnie wygląda ok, oczywiście biorąc pod uwagę ograniczenia czterospadowego dachu, jak np. ograniczona ilość miejsca na postawienie szaf czy wszystkie okna sa połaciowe z całą masą problemów, które to generuje, ale rozumem, ze je akceptujesz wybierając taki dach. Pokoje dzieci mogłyby być nieco większe, bo nie ma w nich dużej przestrzeni do zabawy. W kuchni nie ma za wiele miejsca na wysoką zabudowę. Jak wstawisz lodówkę SBS to trzeba pokombinować gdzie postawić słupek z piekarnikiem, jeśli nie chcesz podblatowego. Osobiście zrobiłabym szklany wiatrołap nieogrzewany pod zadaszeniem i zrezygnowała z wewnętrznych drzwi w wiatrołapie.
  11. Czy jest sens - to zależy. Zwłaszcza że o domu nic nie wiadomo. Co do zasady generalny, kompleksowy remont starej chaty jest TYLKO dla pasjonatów, których kręci klimat a pieniądze nie mają znaczenia. Bo absolutnie wszystko w niej jest niespodzianką. A im więcej niespodzianek tym wyższe koszty. Jakie? Trudno powiedzieć, bo trzeba sprawdzić fundamenty, posadzki, zdrowotność drewna, jakość podłóg. W ścianach pewnie jest tynk na słomie. W suficie ocieplenie trocinami. Chyba, że dom dotychczas był zamieszkany (a więc jako tako wszystko w nim działa), a ty pilnie potrzebujesz taniego dachu nad głową i jesteś w stanie dłubać sobie w nim sam, kiedy okaże się, ze dach przecieka, komin jest nieszczelny itd. Rok budowy - trudno oszacować. Ewidentnie był robiony remont dachu. Nowa jest też betonowa podmurówka. Nawet deskowanie parteru wygląda na nowe, a na pewno zadeskowany jest otwór po drzwiach. Wygląda jakby był przeniesiony? Może przeszedł już raz generalny remont?
  12. I nadal cię czytają. Być może zadałaś pytanie o zbyt niszowe marki tynków? "Zaczynam robić bokami finansowymi. Oszkapiłam się." problem z remontem starego domu - trudno oszacować koszty, bo same niespodzianki
  13. Bardziej mnie martwiłoby słabe ocieplenie dachu
  14. jest też 25 cm BK, czyli pewnie termicznie wychodzi jak 16-17 cm stryo + bloczek betonowy.
  15. Obawiam się ze w Polsce taki system jest niedostępny z powodu braku możliwości spełnienia WT parametrów izolacyjności termicznej okna. Natomiast w krajach z cieplejszym klimatem np.: https://hintex.com/products/hidden-threshold-multi-slide-pocket-door-system-series-3050
  16. Chcesz mieć wentylację grawitacyjną? IMHO wyliczenia Ep i Eu są z kosmosu, ale urząd tego nie sprawdza.
  17. Wiem, ze Redakcja ma w czterech literach to forum i liczy że umrze śmiercią naturalną, ale człowiek jednak się łudzi... I tak mając te złudzenie sugeruję, aby w "Zgłoszeniu naruszenia" dodać punkt o botach. Bo boty szybko się uczą, piszą z coraz większym sensem. Ale na razie nie rozróżniają kraju. I nawet jak piszą pozornie poprawną odpowiedz, to podawanie doświadczeń z Florydy albo cen usług i materiałów w dolarach lub juanach nijak się na forum nie przydaje. Przykładem ten wątek:
  18. Zamiast o wymianie kotła pomyśl o dociepleniu domu. O ile UE nie wycofa się z Zielonego Ładu zainwestujesz w piec, który i tak za kilka lat będziesz musiał wymienić na PC.
  19. Ale śmierdzi z sedesu czy obudowy spłuczki? bo jak z obudowy spłuczki to raczej tylko nieszczelność na podłączeniu rury kanalizacji do geberita.
  20. boty zakładają już blogi do spamowania:
  21. Ta 3 m droga jest drogą publiczną a nie prywatną? WT par 12 pkt 10: 10. Zachowanie odległości, o których mowa w ust. 1–9, nie jest wymagane w przypadku, gdy sąsiednia działka jest działką drogową Podejrzewam, że gmina dopuszcza budowę domów w krawędzi drogi, ale obecnie droga pieszo-jezdna musi mieć min 5 m szerokości, więc każą się tobie odsunąć z budową, aby droga spełniała wymagania - i wówczas ty, jak sąsiad, de facto masz dom przy krawędzi drogi. Natomiast może być tak, że wg. przepisów p.poż, WT, ta ściana musi być ślepa, bez okien i drzwi. Bo WT dopuszcza przecież budowę w granicy.
  22. Wysyp spamu i botów, których nie mam czasu zgłaszać co pół godziny: boty " i got this" (jest ich o wiele więcej, bo nikt nie usuwa nawet tych zgłaszanych): spam: bot piszący nie na temat:
  23. Obcy. Wiem, ze to bot, z powodu jego drugiego wpisu - te "i got this" + link to plaga na tym forum. Administracja nie ogarnia moderacji po zmianach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...