Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od przyszłego roku prąd powyżej zużycia 2000kWh po 2zł


klaudiusz_x

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 396
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na podstawie tych danych przygotowuję się na koszt kWh z gazu na poziomie 60-80 gr.

 

.

 

No nie może tyle kosztować bo od pewnego czasu trąbią , że wprowadzą coś ala to ciepło systemowe i max podwyżka 42%. Mowa oczywiście o gazie dla gospodarstw domowych bo firmom to wiadomo że dopierniczą normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ciekawe jak będzie to wyglądać po oddaniu do używania pierwszego bloku EA.

 

Jak ma wygladac? Raczwj nie stanieje. Budowa atomówki to ogromne koszty. Wiadomo, ze je poniosą odbiorcy energii elektrycznej.

Dodatkowo, jeśli wybudują taką elektrownie w miejscu gdzie nie ma obecnych elektrowni, to bedzue trzeba dodatkowo wybudować sieci przesylowe. A to kolejne koszty.

Poza tym już od dawna eksperci mowią, ze sieć przesyłowa w Polsce jest przestarzala i wymaga wręcz gigantycznych nakładow.

Jesli do tego dodamy jeszcze rozwoj zielonej energii (UE kladzie na to nacisk), to raczej marne szanse, zeby ceny energii elektrycznej w przyszlosci spadly. Nawet, jest sytuacja na rynku węgla i gazu wroci do normalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie może tyle kosztować bo od pewnego czasu trąbią , że wprowadzą coś ala to ciepło systemowe i max podwyżka 42%. Mowa oczywiście o gazie dla gospodarstw domowych bo firmom to wiadomo że dopierniczą normalnie.

 

Nie słyszałem. Masz gdzieś link by poczytać o tym?

Myślę, że podniosą cenę o 50%, a po wyborach przynajmniej o kolejne 50% :) oznaczałoby to wzrost do 45 gr/kWh a potem 60-70 gr.

 

Jak ma wygladac? Raczwj nie stanieje. Budowa atomówki to ogromne koszty. Wiadomo, ze je poniosą odbiorcy energii elektrycznej.

Dodatkowo, jeśli wybudują taką elektrownie w miejscu gdzie nie ma obecnych elektrowni, to bedzue trzeba dodatkowo wybudować sieci przesylowe. A to kolejne koszty.

Poza tym już od dawna eksperci mowią, ze sieć przesyłowa w Polsce jest przestarzala i wymaga wręcz gigantycznych nakładow.

Jesli do tego dodamy jeszcze rozwoj zielonej energii (UE kladzie na to nacisk), to raczej marne szanse, zeby ceny energii elektrycznej w przyszlosci spadly. Nawet, jest sytuacja na rynku węgla i gazu wroci do normalnosci.

 

Słuszna uwaga. W koszcie energii będzie zaszyty podatek od budowy elektrowni i tyle z tego będzie. No ale coś trzeba było robić przez ostatnie 30 lat niż budzić się jak jest już kryzys. Ale lepsze i to niż nic nie robić.

 

--------------CUT HERE -------- (OT) --------------------------------

"wynajem". Nie ma go w języku prawniczym.

e50f0a4809bf.png

daae58a9870d.png

Rebus: dyskutować z samym sobą + nie mieć nawet wtedy racji? = K _ _ Z _ _ ;)

Nie zapomnij pouczyć sędziów SN, że tak się nie mówi "po prawniczemu" xD

--------------CUT HERE -------- (OT) --------------------------------

Edytowane przez Sativum
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem. Masz gdzieś link by poczytać o tym?

Myślę, że podniosą cenę o 50%, a po wyborach przynajmniej o kolejne 50% :) oznaczałoby to wzrost do 45 gr/kWh a potem 60-70 gr.

-

 

Linku teraz nie znajdę ale gdzieś czytałem o takich pomysłach (oczywiście to żaden pewnik bo cholera wie jak będzie).

Tak wracając do energii elektrycznej to pamiętajmy, że teraz może i dadzą limit tych 2000 kwh po "starej cenie" ale docelowa cena za 1 kwh to już zawsze będzie ta wyższa czyli koło 2zł... Po wyborach skończą się dotacje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------CUT HERE -------- (OT) --------------------------------

 

e50f0a4809bf.png

daae58a9870d.png

Rebus: dyskutować z samym sobą + nie mieć nawet wtedy racji? = K _ _ Z _ _ ;)

Nie zapomnij pouczyć sędziów SN, że tak się nie mówi "po prawniczemu" xD

--------------CUT HERE -------- (OT) --------------------------------

 

Nie ten wyraz podkreśliłeś - przeczytaj ten wyraz, który dałem w cudzysłowie i jeszcze raz wciśnij ctrl+f. Ale lepiej zrób to w KC czy innych ustawach. Bo sądy to potrafią różne rzeczy wypisywać więc jakaś szansa, że w wyrokach znajdziesz jest (choć bym się nie zakładał). A tak przy okazji - najem okazjonalny to w jedną stronę, a w drugą wynajem? Sprawdź ;)

 

A powiedz mi, ten wyrok jest w różnych sprawach, czy te słowo "najem" dotyczy usługi "wynajęcia"? Czy może sąd się pomylił, i powinno być "WYnajem jachtu a podatek VAT"?

 

attachment.php?attachmentid=460987

temp.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linku teraz nie znajdę ale gdzieś czytałem o takich pomysłach (oczywiście to żaden pewnik bo cholera wie jak będzie).

Tak wracając do energii elektrycznej to pamiętajmy, że teraz może i dadzą limit tych 2000 kwh po "starej cenie" ale docelowa cena za 1 kwh to już zawsze będzie ta wyższa czyli koło 2zł... Po wyborach skończą się dotacje itp.

 

Jestem ciekaw, bo pojawiają się hasła blokowania cen na poziomie europejskim:

https://wysokienapiecie.pl/75713-bruksela-chce-obnizyc-koszty-energii-czy-to-sie-uda-przed-zima/

Podano tam wyjaśnienie dlaczego to się uda:

"Wytwórcy energii z OZE, atomu czy węgla brunatnego są dziś głównymi beneficjentami kryzysu. Koszty mają takie same jak wcześniej, ale ceny, a więc i zyski, dużo większe. Dlaczego tak się dzieje? Owymi ostatnimi elektrowniami wyznaczającymi ceny na rynku energii w większości krajów UE są bloki gazowe. Gdy ceny gazu poszybowały w górę, w ślad za nimi poszły ceny prądu. Wyjątkiem jest Polska, gdzie nie ma elektrowni gazowych, a ceny określają najdroższe elektrownie na węgiel kamienny."

 

Czy z tego powodu można sądzić, że ceny się ustabilizują na tę zimę? Czyt faktycznie, obecna sytuacja to czysty zysk i spekulacja PL elektrowni? Ktoś ogarnia lub jest z branży?

 

-----------OT----------------

Nie bez przyczyny pisałem, że dyskutujesz sam ze sobą (jak zwykle). Poczytaj #187 bo o tym była mowa.

Wstydem jest nie przyznać się do braku wiedzy. Myślałem, że to wyczerpie temat, ale Ty dalej brniesz....ech.

PS. a same słowo "wynajem" (bez odmian formy) jest użyte 811 razy w aktach prawnych publikowanych w Dz.U.

Bez odbioru.

-----------OT----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. a same słowo "wynajem" (bez odmian formy) jest użyte 811 razy w aktach prawnych publikowanych w Dz.U.

 

Daj namiary na konkretną ustawę. I oznacza coś innego, niż najem?

 

Edyta.

Przywołam jeszcze ten autorytet, skoro gazetą prawną gardzisz:

Uświadomiwszy sobie wariantywność (tożsamość znaczeniową) par nająć - wynająć, najem - wynajem, przejdziemy teraz do czasownika podnająć i rzeczownika podnajem.

 

Przyznasz się do błędu?

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny gazu to myślę że to zależy jaki będzie początek zimy bo od tego z kolei zależy jak szybko zaczną się wyczerpywać rezerwy (notabene jedne z najniższych w EU w stosunku do zużycia). 50% to by była superpromocja a przy ciężkiej zimie także strzał w kolano. Dla mnie scenariusz bazowy to 100% od Stycznia, czyli jakieś 40-50gr z przesyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylo coś z serwisowaniem, zeby sprawdzic, czy rdzewieje... coś w tym rodzaju. Nie pisałes doslownie, może żle zrozumialem.

 

Uroiłeś coś sobie.

Za to przyznaję się do regularnego cytowania stwierdzenia Mitsubishi:

with a professionally maintained Ecodan heat pump unit offering an average lifespan of 15 - 20 years

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny gazu to myślę że to zależy jaki będzie początek zimy bo od tego z kolei zależy jak szybko zaczną się wyczerpywać rezerwy (notabene jedne z najniższych w EU w stosunku do zużycia). 50% to by była superpromocja a przy ciężkiej zimie także strzał w kolano. Dla mnie scenariusz bazowy to 100% od Stycznia, czyli jakieś 40-50gr z przesyłem.

 

Wiesz, rozumiem obiektywne - rynkowe przyczyny dlaczego powinno drożeć, ale z uwagi na decydujący czynnik polityczny (wybory 2023) uważam, że rząd nie podejmie tutaj drastycznych kroków. Stąd prognoza 50%, a w każdym wypadku nie przekroczy 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podwyżce o 100% nadal cena byłaby ponad dwa razy mniejsza od rynkowej po ostatnich spadkach dlatego uważam to za konserwatywny wariant. To jest kwestia kilkudziesięciu mld pln dotacji dla PGNiG, nie w kij dmuchał nawet jak drukujom na potenge a przecież to za sam gaz a jeszcze muszą dać na prąd, wegiel. Edytowane przez marvinetal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezczelne sondowanie rynku, na ile można nas wydoić. Odpowiedż jest tylko jedna: gwałt niechaj się gwałtem odciska. Czas pieszczot już minął. Bezpowrotnie - dla rządzących.

 

Gwałt to dopiero zacznie się po nowym roku to będzie gwałt z krwią , czytałeś może czy słuchałeś co oni w tej ustawie o tzw obronie czy ochronie obywateli czytaj dobicie obywateli proponują ???? warto się zapoznać i ruszyć na tę walsiawkę bo nas zjedzą na śniadanie , tam są takie punkty że byłym komuchom nawet do głowy takie restrykcje nie przychodziły awet w pijackim amoku a ci jadą na całego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...