Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Net-billinng opłacalność


Patatay

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak by się mogło wydawać ale tak jak napisałem jest przecież autokonsumpcja.

Przy moim nowym zużyciu z rachunku wychodzi, że powinienem mieć instalację max 2,64kW ale realnie zużywam 3,8-4,4MWh czyli nie byłbym w stanie pokryć zapotrzebowania.

W tym roku mam wyprodukowane 5MWh i dalej płacą na wirtualny rachunek i pokrywają sprzedaż energii. Nie ma tam nic takiego, że przekroczyłem 120% i ta nadwyżka znika. Okres rozliczeniowy w Enerdze jest 1 miesiąc więc czytając ten zapis i idąc twoim tokiem rozumowania to powinni ucinać każdego miesiąca nadwyżkę od 120%.

Ten zapis jest w sprzeczności z zapisem o zwrocie 20% nadwyżki po jednym roku bo to się samo wyklucza.

 

Dla mnie idea tego zapisu powinna być taka, że ZE nie pozwoli na podłączenie PV o mocy przekraczającej 120% zużycia energii z poprzednich lat o ile ma takie dane.

Edytowane przez Patatay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autokonsumpcja wielkie słowo w zasadzie słowo klucz tylko tak na zdrowy ŁEB kiedy ma być ta sławetna autokonsumpcja ? latem jak nikogo cały dzień nie ma ? w dodatku energi latem w zasadzie nie potrzeba poza bzdetami które zawsze używaliśmy i pewnie używać będziemy no to kiedy ona ma być o wiem zimą no właśnie i tu zong bo gówno mamy z tych paneli , jednym słowem wydymali nas bez mydła tak to trzeba nazywać , teraz na co będą nas naciągać na magazyny po 1 trylion bilionów ? dom wariatów myślmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autokonsumpcja wielkie słowo w zasadzie słowo klucz tylko tak na zdrowy ŁEB kiedy ma być ta sławetna autokonsumpcja ? latem jak nikogo cały dzień nie ma ? w dodatku energi latem w zasadzie nie potrzeba poza bzdetami które zawsze używaliśmy i pewnie używać będziemy no to kiedy ona ma być o wiem zimą no właśnie i tu zong bo gówno mamy z tych paneli , jednym słowem wydymali nas bez mydła tak to trzeba nazywać , teraz na co będą nas naciągać na magazyny po 1 trylion bilionów ? dom wariatów myślmy.

Teraz tylko patrzeć momentu, gdy pieniądze z wirtualnego depozytu nie będą uszczuplane na bieżąco, wraz z roznącą konsumpcją, a jedynie ZE wypłaci po roku te 20% za skupioną energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zapis mial na celu ograniczanie przewymiarowania instalacji.

Poza tym byl juz w edycji MP4.

 

Osobna kwestia jest to, co ma regulamin dotacji z MP do tego, jak ZE rozlicza/nie rozlicza depozytu?

 

Kolejna sprawa, zakladajac, ze w dniu montazu PV Kowalski ma auto elektryczne, albo ogrzewanie na prad, wiec zaklada sobie instalacje 15kw.

Po jakims czasie stwierdza, ze elektryki sa do zupy, wiec go sprzedaje albo/i robi remont/wymiane zrodla ogrzewania i juz zapotrzebowanie na ee spada mu o 80% wzgledem czasow z montazu i doboru mocy PV.

 

Albo odwrotna sytuacja: Kowalski ma plan zakupu auta elektrycznego (bo w koncu kiedys kazdy bedzie musial wg UE), wiec mimo obecnego zuzycia ee np 3MWh rocznie zaklada sobie PV o mocy 10kW, zeby moc sobie po zakupie ladowac auto z gniazdka...

 

Jak dla mnie zapis widmo.

Edytowane przez Maniek82r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem zainteresowany fotowoltaiką w swoim domu.

Roczne zapotrzebowanie mam na poziomie 4100 kwh.

Różne firmy do mnie przychodzą i proponują różne oferty.

Mówią żeby nie przemiarowywać instalacji i zrobić max 6000kwh.

Wielu oferuje umowy na 48 miesięcy z ich magazynem energii i rachunki będę płacić w okolicy 40 zł/miesięcznie.

Nie wiem już co robić.

Może coś doradzicie co zrobić obecnie, bo jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu oferuje umowy na 48 miesięcy z ich magazynem energii i rachunki będę płacić w okolicy 40 zł/miesięcznie.

To jest fizycznie niemożliwe, chyba że będziesz miał magazyn 1000kWh lub coś w ten deseń.

Ktokolwiek mówi, że na net-billingu będziesz płacił miesięczne rachunki za prąd w wysokości 40 zł kłamie lub nie ma pojęcia o czym mówi.

Chyba że nie masz ogrzewania na prąd, wtedy sytuacja jest inna, tylko po co w takich okolicznościach fotowoltaika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem zainteresowany fotowoltaiką w swoim domu.

Roczne zapotrzebowanie mam na poziomie 4100 kwh.

Różne firmy do mnie przychodzą i proponują różne oferty.

Mówią żeby nie przemiarowywać instalacji i zrobić max 6000kwh.

Wielu oferuje umowy na 48 miesięcy z ich magazynem energii i rachunki będę płacić w okolicy 40 zł/miesięcznie.

Nie wiem już co robić.

Może coś doradzicie co zrobić obecnie, bo jestem w kropce.

 

Za zaruchunki może i 40 zł ale raty za montać po kilka tysięcy przez ileś lat , bez sensu totalnie.lepiej za tą kasę kupić opału jakiegoś na 20 lat do przodu i lepiej na tym wyjdziesz zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczne zapotrzebowanie mam na poziomie 4100 kwh.

 

Dostaje miesięcznie za prąd 600 zł i jest to dla mnie dużo.

 

To się nie dodaje. 4100 zł nawet licząc całość po 1,32zł/kWh i 25zł/mies opłat stałych daje 480zł/mies. A przecież z tych 4100kWh masz 3000kWh po cenach z zeszłego roku Zużywając te 4100kWh to limit Ci się dopiero kończyć więc dotąd powinieneś płacić jakieś 250zł/mies

 

I to licząc po najmniej opłacalnej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuje od instalacji oszczędności.

Dostaje miesięcznie za prąd 600 zł i jest to dla mnie dużo.

 

Umowa jest tak skonstruowana że kupują odemnie prąd (dana firma- największa w Polsce zajmująca się fotowoltaiką) i ja odkupuję od nich po tej samej cenie co sprzedaje.

 

Tak jak wspomniano wyzej cos nie zabardzo pasuja twoje miesieczne rachunki z rocznym zapotrzebowaniem. Realnie ok. 250zl miesiecznie powinienes placic teraz. Jak zalozysz PV to rachunki moga spasc do 50-100zl w zaleznosci od miesiaca i jeszcze wielu innych czynnikow. U mnie przy takim zapotrzebowaniu wyliczylem zwrot instalacj za 7 lat. Jednak to zalezy od tego ile zaplacisz za instalacje.

Co do najwiekszej firmy i miesiecznych rachunkach 40zl to jest to realne tyle ze ta instalacja bedzie kosztowac ze dwa razy wiecej niz powinna. Po prostu bedziesz miec promocje za ktora zaplacisz w kosztach instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pompy.

Wyliczyłem że za następujące miesiące zapłaciłem:

228,40 zł - STYCZEŃ - 242kWh

200,31 zł - LUTY- 208 kWh

261,44 zł - MARZEC- 282kWh

239,95 zł - KWIECIEŃ- 256 kWh

338,25 - MAJ- 375 kWh

362,21- CZERWIEC- 404 kWh

489,18 - LIPIEC- 410 kWh

601,14 - SIERPIEŃ- 427kWh

 

przewiduje że rachunki w wrzesień, październik, listopad, grudzień bedą na poziomie 600 zł.

 

Razem przewiduje że za bieżacy rok zapłacę: 5200 zł brutto. Zużycie kWh około 4200.

Edytowane przez Tofik33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cieplych miesiacach masz duze zuzycie a to dla PV dobra wiadomosc. Czy wiesz czemu tak skoczylo ci zuzycie?

 

 

Zanim zaczniesz rozwazac PV sprawdz napiecie gdy fotowoltaika nie dziala np. w nocy a potem w poludnie gdy slonce swieci najmocniej.

Jak zdecydujesz sie na zakladanie to unikaj duzych firm z szemranymi propozycjami za 40zl miesiecznie. Instalacja dla ciebie to koszt rzedu 20-30tys dla ok 5-6kW PV.. Jak chcesz wziac kredyt to zysk zaden. Jak masz wolne srodki tolepiej zainwestowac w PV niz trzymac w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...