Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miłe zaskoczenie, 125 zł. nadpłaty.


cangi80

Recommended Posts

Witam .

Dziś z ciekawości zerknąłem na eBOK i zauważyłem 125,34 zł nadpłaty. Podobno rząd coś tam uchwalił, że po spełnieniu pewnych warunków można otrzymać powyższą kwotę. Nic dodatkowo nie robiłem , nawet nic nie zapłaciłem w tym roku za energię el. tylko opłaty stałe. Czy ktoś otrzymał też taki zwrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem z PGE z takim pismem

W ramach nowelizacji przepisów [1] obniżyliśmy Państwa rachunki za energię elektryczną

za 2023 r. o 125,34 zł dla każdego uprawnionego punktu poboru. Zastosowaną obniżkę

zaksięgowaliśmy automatycznie na poczet bieżących lub przyszłych zobowiązań. Jeśli na

Państwa koncie rozliczeniowym występowały zaległości w płatnościach, to w pierwszej kolejności

przeznaczyliśmy tę kwotę na ich pokrycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak narzekali na pis, jeszcze zatęsknicie za jarosławem

 

Ludzki pan. Najpierw pozwolił koncernom energetycznym dostawać 2-3x więcej, niż cena rynkowa (nie wszystko widzisz na fakturze - część płacą z budżetu - porównaj zatwierdzone taryfy na 2023 z RCE) za każdą kWh a potem łaskawca oddał wyborcom jakiś promil z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy w sytuacji korzystania jedynie ze "swojego" prądu w ramach wirtualnego magazynu i płacąc jednocześnie TYLKO opłaty stałe ten rabat również będzie naliczony-pytam ponieważ formalnie ani 1 kWh nie kupiłem(jedynie odbiór ze swojego magazynu w ramach starych zasad)?

 

Mam podobną sytuację

Otrzymałem na ebok taką informację

 

20.09.2023, 13:00

 

Szanowny Kliencie,

 

w związku z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z 9 września 2023 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, zastosujemy obniżkę kwoty rachunku za energię w wysokości 125,34 zł.

 

Zastosowanie wyżej wymienionej obniżki rachunku nastąpi automatycznie i nie wymaga żadnych działań. Zachęcamy do weryfikacji aktualności i poprawności danych na koncie w eBOK (PESEL, nr telefonu, adres email), co pozwoli mieć pewność, iż nasza wzajemna komunikacja i współpraca będzie przebiegała sprawnie.

 

Z poważaniem,

 

Zespół Enei

 

Sprawdziłem swoje konto - nie otrzymałem

Noty uznaniowej na kwotę 125,34 zł.

Takie noty uznaniowe były wystawiane przez ENEA w październiku i listopadzie 2023 roku.

Mam roczny system rozliczeniowy i może będzie dopiero w rocznym rozliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości zerknąłem na eBOK i zauważyłem 125,34 zł nadpłaty. Podobno rząd coś tam uchwalił, że po spełnieniu pewnych warunków można otrzymać powyższą kwotę. Nic dodatkowo nie robiłem , nawet nic nie zapłaciłem w tym roku za energię el. tylko opłaty stałe.

 

Ja też dostałam. Nie głosowałam na PIS, więc mam poczucie, że mi się ona nie należy - bo nie sprzedałam mojego głosu.

W obecnej sytuacji nie gaszę komputera całą dobę, tylko zostawiam włączoną TV Republikę, lecz bez głosu, i wychodzę do pracy.

 

I tak do wykorzystaniu całych 125pln. Polecam - czyste sumienie rzecz bezcenna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałam. Nie głosowałam na PIS, więc mam poczucie, że mi się ona nie należy - bo nie sprzedałam mojego głosu.

W obecnej sytuacji nie gaszę komputera całą dobę, tylko zostawiam włączoną TV Republikę, lecz bez głosu, i wychodzę do pracy.

 

I tak do wykorzystaniu całych 125pln. Polecam - czyste sumienie rzecz bezcenna...

Na złość mamie odmrozisz sobie uszy. :)

Wiesz ile CO2 wytworzysz marnując EE wartą 125 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...